Лише 26,1% українців не давали хабарів під час вступу та навчання у вищих навчальних закладах.
Про це свідчать передані УНІАН результати всеукраїнського телефонного опитування “Корупція у вищій школі”, проведеного Інститутом Горшеніна з 22 по 28 вересня 2008 року у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.
Згідно з даними дослідження, 63,5% українцям (з тих, хто сам навчався, або чиї діти навчалися у вишах) доводилось дарувати подарунки або платити гроші викладачам або керівництву вузів. При цьому приблизно така ж кількість (63,7%) опитаних розцінюють це власне як хабар. В той же час дані червневого опитування Інституту Горшеніна щодо корупції в середній школі, свідчать про те, що подарунки шкільним вчителям та керівництву вважають хабаром лише 10% українців, а більшість батьків (81,8%) ставляться до цього як до прояву уваги до шкільних педагогів. Отже, робить висновок інститут Горшеніна, українці лояльно ставляться до необхідності дарувати подарунки, доки їхня дитина перебуває у шкільному віці і досить неоднозначно розцінюють цю ж необхідність в контексті вишу.
Експерти звертають увагу на той факт, що дати хабар у виші для більшості респондентів не є поодиноким випадком. Часто це доводиться робити 10,3% українців, а час від часу – 76,1%, і лише 11,2% це роблять зрідка, решті було важко відповісти на це питання. При цьому найчастіше ініціативу дати хабар проявляють самі батьки або студенти (33,1% давали хабар з власної ініціативи, 36,4% - з ініціативи старости або інших представників студентського самоврядування). Приблизно кожен п’ятий хабар (19,3%) дається з ініціативи представників вищого навчального закладу.
В переліку приводів для хабара лідирує вступ до вищого навчального закладу - з цієї нагоди давалися 42,3% хабарів. Далі йдуть успішне складання іспитів і заліків (24,7% та 11,5% відповідно) та загроза відрахування з вузу – 6,7%, інші приводи - 0,8%, решті 14% опитаним було важко відповісти на це питання.
Коментуючи отримані дані, керівник call-центру Інституту Горшеніна Марина ТКАЧЕНКО, відзначила, що корумпованість вищої школи вказує на те, що “ринкові інтереси та академічні цінності – речі, що погано порівнюються. Корумпованість – це головний негативний ефект комерціалізації вишів, зворотній бік освітнього ринку”. На її думку, якщо існують освітні послуги, і вони мають ринкову ціну, чому б не включити до прейскуранту лояльність викладача, високі оцінки, диплом та вчений ступінь? “Відсутність державної політики в галузі освіти, нез’ясованість правил гри на ринку, конкурентний тиск з боку комерційних вузів призвели до того, що навіть в “старих” університетах та інститутах корупція стала повсякденністю і навіть не викликає суспільного осуду”, - зауважила М.ТКАЧЕНКО
Інститут Горшеніна провів всеукраїнське телефонне опитування “Корупція у вищій школі”, з 22 по 28 вересня 2008 року у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Всього, згідно з випадковою вибіркою, було опитано 1000 респондентів у віці 18 і більше років, які самі навчаються або чиї діти навчаються у вищих навчальних закладах на бюджетній основі. Квотами у вибірці були вік і стать. Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує +/- 3,2%.
Джерело: УНІАН
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|