Для відшкодування завданих паводком на території нашого району матеріальних збитків з Державного бюджету виділено чималі кошти. Потерпілі вже отримали їх на руки. Скільки кому належалося за висновком комісії і згідно з присудженою категорією. Але ці гроші, як це не прикро, стали яблуком розбрату поміж людей.
Одні вважають, що їм недоплатили, інших крає серце, чому більше дали сусідові, треті нарікають, що їх не внесли у списки, бо сільський голова чи хтось із членів комісії нібито згадав стару кривду, словом, мав нагоду і помстився. Ось і линуть у різні інстанції скарги і заяви, оббивають високі пороги — невдоволені шукають справедливості. Зокрема, і в прокуратурі. Ось коли уже прокурор зобов’яже гроші доплатити, думає собі дехто, то йому наперекір ніхто не стане.
— До нас у прокуратуру надходять здебільшого звернення, в яких люди пишуть, що незгідні з тим, що завдані їм повінню збитки підпадають під третю, а не під другу категорію, — розповідає прокурор району, старший радник юстиції Іван Витрикуш. — Ми такі заяви приймаємо, але якщо підстав для їхнього розгляду нема, бо нема складу злочину, то направляємо їх за місцем проживання заявника, в сільську раду. Бо тільки в компетенції комісії робити висновки. Якщо в заяві є обґрунтування, що сільський голова чи члени комісії зловживали владою, своїми посадовими обов’язками, вдалися до махінацій — звичайно, наш обов’язок перевірити такі звинувачення.
— І чи справді є такі факти зловживання?
— На жаль. Незаконними діями посадових осіб Воскресинцівської сільської ради Державному бюджету України завдано збитків на загальну суму 60 тисяч гривень. В одному випадку було внесено завідомо неправильні дані до акта комісійного обстеження про збитки й одну з сімей незаконно внесено до постраждалих другої категорії. В другому випадку незаконно включено до списку постраждалих другої категорії людину, яка не є власницею будинку. За результатами проведеної перевірки прокуратурою району стосовно посадових осіб Воскресинцівської сільської ради порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених статтями 364, 366 у частині першій Кримінального кодексу України.
— А чи є приклади, коли за зверненням до прокуратури вдалося допомогти людині отримати компенсацію?
— В Іванівцях є будинок, який після смерті власників перейшов до неповнолітньої, а сільська рада не склала на нього дефектний акт. Це питання тепер вирішується.
— Чималі кошти виділено і на відновлювальні роботи — ремонт мостів, доріг, на берегоукріплення, на компенсацію сільгоспвиробникам. Прокуратура здійснюватиме зі свого боку нагляд за законністю використання цих коштів?
— Так, і варто про це нагадати, аби упередити нецільове використання цих коштів.
— А як щодо незаконного видобутку піщано-гравійної суміші, адже тепер у ній ще більша потреба. Водіїв спиняють, штрафують, а вони як возили, так і возять. Які тут дії прокуратури?
— Уже після стихійного паводку працівниками міліції виявлено 11 випадків перевезення вантажними автомобілями піщано-гравійної суміші без будь-яких документів. Однак, працівники водгоспу за липень—серпень не виявили жодного випадку вибору. Це свідчить про відсутність належної співпраці з контролюючими органами району.
За результатами проведеної працівниками прокуратури району із залученням працівників Коломийського МВ УМВС перевірки виявлено сім фактів самовільного забору з водоохоронної зони рік району гравію та піску. Щодо винних у допущенні правопорушення семи посадових осіб винесено постанови про порушення провадження про адміністративне правопорушення.
Водій заплатить штраф 51 гривню, а вартість машини гравію — 800 гривень, з причіпом — ще більше. Зрозуміло, що це на нього мало впливає, бо не б’є по кишені. Тому протягом липня—вересня прокуратурою району направлено до Коломийського міськрайонного суду вісім позовних заяв про відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу самовільним вибором та вивозом піщано-гравійної суміші на загальну суму 5259 гривень. Тобто, мова йде уже про штраф у кілька сотень.
— А що тепер у полі зору прокуратури?
— Із залученням різних служб проведено перевірки дотримання вимог чинного законодавства в суб’єктів господарювання, які займаються переробкою деревини. Перевірятиметься законність діяльності роботи пилорам. Та й інших завдань для контролюючих органів не бракує. Наше завдання, як прокуратури, координувати їхню роботу і реагувати у випадку бездіяльності з їхнього боку.
Автор: Вікторія КОХАН, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|