Ще грецькі філософи, від яких почалась європейська цивілізація, переконували, що на світі найцінніше — це надбані людством моральні цінності, а саме: повага, ввічливість, доброта, порядність.
Часи, безумовно, змінювались, але основні потреби людей залишились такими ж, як і колись. У всі часи люди потребували тепла, любові, взаємної ввічливості та порядності. Не було тоді технічного прогресу, ніхто не знав, що таке космос, атом, зброя масового знищення, але високі людські моральні якості люди цінували і берегли. Наприклад, заради честі люди свідомо йшли на смерть.
Коли більшовики прийшли до влади, все обернулось навпаки. Духовність, яка дуже важливу роль відігравала у вихованні всього людства, була знищена повністю. Уроки релігії, які проводилися у школах, давали свої вагомі плоди. Діти боялись гріха, намагалися дотримуватися заповідей Божих, правда, головну роль у цьому вихованні відігравали батьки.
У Західній Україні, яка була під окупацією Австро-Угорщини, а потім — Польщі, виховання було на належному рівні. Взяти хоч би такий приклад. Коли війт заходив у читальню, де хлопці проводили забаву, музика втихала — на знак поваги до першої особи села.
Що ж нам залишилося у спадок на початок 21-го століття? Я би сказав, що дуже мало, майже нічого. Часто доводиться бути свідками аморальної поведінки молодих людей. Так, у свята, а іноді і в будні, біля нашої крамниці збираються любителі спиртного. Тоді можна почути нецензурні слова, не зважаючи на те, що попри них проходять люди різного віку і діти. І жодної сварки нема, а просто цей триповерховий мат міцно увійшов в їхній лексикон.
Я завітав до нашої школи на перший дзвоник. Біля школи стояли автомобілі, якими батьки привезли своїх дітей. Знову почув не тільки я, але й діти та перехожі набір слів із матами вперемішку. Можна наводити безліч прикладів антиморальної поведінки не тільки молоді, а й людей середнього віку. На зауваження, як мінімум, почуєш образу.
Як же повернути виховний процес у правильне русло? Думаю, на це запитання повинні дати відповідь державні органи та батьки, які в усі часи несуть відповідальність за виховання своїх нащадків.
Автор: Ярослав ЖУПНИК, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|