Пам’ятною для Струпкова була подія зі “святою Оленою”. На початку 1918 року рознеслась звістка у навколишніх селах, що Олені зі Струпкова з’явилася Божа Мати.
Олена (на знімку — перша зліва) була проста сільська дівчина, не вміла ні читати, ні писати, але відзначалася чесним і побожним життям.
Якось вона пасла коня на полі, недалеко від своєї хатини, і їй з’явилася Божа Мати. Богородиця сказала Олені, що війна невдовзі закінчиться, але ще багато крові проллється. Щасливі будуть ті, що моляться, дають милостиню, допомагають убогим. Мати Божа буде ще раз говорити з Оленою на Успіння і, як оповідала Олена, наказувала очікувати її в тому самому місці.
Про цю розмову з Матір’ю Божою Олена розповіла своїм найближчим подругам, а вони рознесли звістку по всіх усюдах.
Тисячі людей приходили щодня до убогої хатини Олени, щоб побачити її, почути з її уст пророчі слова. Вона частіше перебувала в хаті на молитві й пості і не кожного дня показувалася своїм прочанам. Народ, хоч не бачив Олени і не чув її пророчих слів, складав пожертви і задовольнявся тим, що мав можливість бувати там, де ходила Олена босою ногою.
До Успення Пресвятої Богородиці Олена і її оточення — 12 дівиць — дуже старанно готувалися, молились, постили, співали релігійні пісні. На полі свого батька Ілька, в тому місці, де появилась Богородиця, було викопано широкий рів, щоб в ньому могли лежати дівиці — по шість з одного і з другого боку, а посередині місце Олена для себе призначила. З одного боку рова закопані три дерев’яні хрести й збудовано каплицю з дерева. Рів встелено веретеми з грубого полотна. Три дні перед Успенням Олена і її дівиці-покутниці лежали вдень і вночі у рові лицем до неба, постили і молились та чекали на прихід Божої Матері. Але Богородиці не побачили ані Олена, ані її дівиці, і голосу її не почули.
По Успенню Олена з дівицями лежали ще кілька днів у рові, але безуспішно. Після цього вони розійшлись, а Олена щодня приходила на те місце і довго молилась.
Минуло багато років. На тому місці, де з’явилась Олені Матір Божа, збудовано нову капличку, в ній відбуваються богослужіння, а “свята Олена” стала сільською легендою.
Автор: Аліна Жибак, студентка Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|