Із такими словами у “Коломийському віснику” за 4 квітня від імені Коломийської організації українських націоналістів пані Ославська зверталася до фахівців за юридичною допомогою з питання про порядок здійснення примусового лікування хворих на наркоманію (алкоголізм), які не хочуть добровільно зцілюватися або продовжують зловживати, порушуючи права інших осіб, членів родини. На жаль, відповіді від юристів не отримали, можливо, не через їхнє небажання співпрацювати, а тому що нічого нового українські законодавці в цій сфері не напрацювали. Звичайно, є нагальніші питання, як-от закон про більшість.
Як розповів завідувач наркологічного кабінету в Коломиї, лікар-нарколог І категорії Зіновій Андрейчук, у радянські часи справді люди мали змогу захистити себе від хворих на алкоголізм чи наркоманію, відправивши їх на півроку в лікувально-трудовий профілакторій. Користі від таких закладів було небагато, однак добре одне – родина деякий час могла жити спокійно. Проте коли в Україні почала діяти Міжнародна конвенція прав людини, ЛТП відмінили. Немає і закону про наркологію, служба змушена користуватися Законом про психіатрію. Тому на сьогодні лікувати цих людей без їхньої згоди не можна, крім випадків гострих психозів (наприклад, білої гарячки), коли пацієнта направляють в івано-франківський наркодиспансер, щоб урятувати життя, а реабілітація – за його кошт і за його бажанням. Якщо така особа вчиняє злочин, суд зобов’язує до амбулаторного лікування, хоча знову ж таки медикаменти наркоман чи алкоголік має купувати за свої гроші, яких, звичайно, нема. От і виходить, що в наркологічному кабінеті видають довідку, що звертався, але не лікували через фінансові труднощі. Відсоток самозвернень низький, на обліку 1800 осіб, із них 46 наркоманів, решта – хворі на алкоголізм, зареєстрованих підлітків немає. Однак ці цифри набагато більші, просто люди не звертаються за допомогою, думають, що самотужки переможуть залежність.
– Біда в тому, – каже пан Зіновій, – що в нас нема стаціонару наркологічного відділення в ЦРЛ, відсутній маніпуляційний кабінет, проте охочі можуть звертатися в Снятин, там є стаціонар на 15 ліжок. У коломийському наркологічному кабінеті щодня від 8 до 20 год., у суботу – від 8 до 14 год., приймають три лікарі, шість медсестер, штат найбільший в області, ми співпрацюємо із міською та сільськими радами. І чекаємо, що депутати впорядкують законодавство.
Автор: Оксана ПАЛІЙ, “Коломийський вісник”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|