Свою зустріч тиждень тому в сесійній залі ратуші народний депутат України від фракції БЮТ Андрій Шевченко розпочав із приємної процедури. На подібний захід напередодні Дня журналіста не зміг прибути зі столиці, тому тепер від імені парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, де є першим заступником голови, вручив подяки місцевим працівникам мас-медіа. Серед них, до речі, керівник міської організації Національної спілки журналістів Василь Рябий та головний редактор “Коломийського вісника” Василь Дем’янів.
– Я впевнений, що Україна неминуче прийде до роздержавлення преси, бо тільки так можна гарантувати справжню вільну журналістику, – вітаючи колег, коротко сказав гість. – Тепер, коли є муніципальна преса, ЗМІ, яких фінансують й утримують із бюджету, це означає, що вони мають бути для громади, а не для тієї чи іншої політичної сили або владної особи.
Чому за півтора десятка літ, попри щедрі обіцянки вищого державного керівництва, справа реформування не рушила, по суті, з місця, наразі не йшлося, в країні це слід було чинити хоча б у світлі спеціального президентського указу початку 2006 р. під № 39 “Про план заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи”. А. Шевченко відразу запропонував тон чесної бесіди, а не формат зустрічі однопартійців. Унаслідок стало зрозуміло, що тепер і раніше найвищому законодавчому органу не до перспектив провладних працівників пера й мікрофона, як і до багатьох інших проблем людей.
Підсумки виборів помаранчевої коаліції свідчать, що вона правильно ставила завдання. Однак теперішні результати невтішні, про що знає кожен і вся держава. “По-перше, є дуже складна ситуація у Верховній Раді, яка об’єктивно на очах деградує, – зазначив народний обранець. – Формально є коаліція, а нема більшості, щоб була змога проводити закони”. Тому праця парламенту нагадує картину маразму. Доводиться блокувати трибуну найбільшій провладній фракції БЮТ, аби добитися прийняття законопроектів. І нема іншого способу. Де це можливо, коли Партія регіонів як опозиція не голосує за власні розробки про позбавлення депутатів пільг, престиж шахтарської праці тільки щоб показати, що в когось там не вистачає голосів?
– Коли ми на все дивимося, то це нагадує тотальний і колосальний театр абсурду, – ділиться пан Шевченко. – Думаю, що потрібна чесна розмова в країні. Не прикриватися фіговими листочками, юридичними тонкощами й казати, що коаліція сильна, як ніколи… В такому стані, коли не можна схвалювати закони, Верховна Рада – деградуюча державна структура, яка не приносить користі.
Як же бути, коли цей парламент, якщо не відновить працю коаліція, не зможе працювати в жодному іншому вигляді? Треба чесно казати, залишився фактично один на один із проблемами держави й уряд Юлії Тимошенко, який представляє також інтереси виборців Коломийщини, тому що, окрім вищенаведеного, немає нормальної співпраці з секретаріатом Президента, і кожен день триває битва для отримання ледь-якого результату. Може бути масштабна політична криза. Вже відчутно подих президентських виборів січня 2010 року, відтак, у березні, планові перегони міських, селищних і сільських голів. У березні 2011 р. також планові вибори депутатів місцевих рад, у вересні 2012 – парламентські (якщо не раніше). Попереду чотири загальнонаціональні кампанії, під час яких знову не буде в Києві кому думати про місцеві проблеми. А ще реальна світова криза, яка впливає на інфляційні процеси. Дуже важко в такій ситуації розраховувати на великі серйозні зміни, а треба цінувати найменші речі. Зважаючи на можливості парламентаря, хоче вже допомагати регіону, для нього велика честь домогтися швидкого результату. Обсяг робіт достатній, навіть не під силу одній людині, тому пропонує “докучати” всім столичним політикам і посадовцям, які постійно приїжджають сюди на рідні терени.
Молодий столичний політик зізнався, що його відверта розповідь не для того, щоб опускати руки, а заради реальності. А вона така: слід передусім покладатися на себе, ситуація несприятлива. Усе, що можна “вирвати зубами й кігтями” з області й Києва, забирати. Місцевій владі, міста й району, в зв’язку з цим необхідно чітко формулювати перед “верхами” потреби – сильні і справді пріоритетні речі, а не 100 різних голосів. Приміром, як це стосувалося нової редакції Державного бюджету, де передбачено профінансувати сім об’єктів Коломийщини (у місті – котельню на вул. Костомарова та пологовий будинок), якими також опікувався народний депутат Дмитро Шлемко.
Оскільки А. Шевченко закріплений фракцією БЮТ за нашим регіоном, то торкнувся й майбутньої співпраці з ним. Планує в останню п’ятницю кожного місяця збирати подібні заходи. Представив і своїх помічників: Олега Дячука, Андрія Саву та Оксану Прокопів, які постійно з ним на зв’язку.
– Загроза дочасних парламентських виборів реальна, до них має бути готова кожна політична сила, – наголосив насамкінець нардеп, слухаючи пропозиції присутніх. – Їх, правда, до змін у Конституції може й не бути. Але якщо навіть і так, то це не має стосунку до чіткої праці міської і районної рад.
Автор: Василь БІЛИЙ, “Коломийський вісник”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|