Дизельний шок – очевидно, так можна коротко охарактеризувати те, що переживають українські споживачі паливно-мастильних матеріалів упродовж останніх місяців, спостерігаючи, як вартість дизпалива (ДП) на АЗС коливається на найвищих позиціях – то поступається лише високооктановому бензинові, то зашкалює й за ціну на нього. І найдужче терплять од цього несусвітнього явища хлібороби, котрим найбільше й потрібно того дизеля… Що ж відбувається й доки це триватиме?
Експерти, відзначаючи, що зростання цін на пальне об’єктивне й невпинне, пов’язане з відповідними світовими тенденціями, не обіцяють і надалі нічого втішного. Наразі найдорожчий бензин широкого вжитку коштує не більше 6,5 грн./л. Та вже восени ціна на високоякісні нафтопродукти сягне семи гривень, заявив недавно журналістам на засіданні київського міжнародного Q-клубу радник Мінпаливенерго України Олександр Тодійчук.
Однак цей прогноз тьмяніє порівняно з тим, який озвучив минулої п’ятниці виконавчий директор однієї з найбільших в Україні консалтингових компаній – відомої UPECO – Сергій Куюн. За його словами, вже у червні А-95 продаватимуть по 6,6 грн./л, а ДП – по 7,4. Уже тепер трейдери буцімто закуповують дизель по 6,7 грн./л. На 20 копійок дешевшими будуть російська й українська солярка. Проте їхня незначна частка на ринку не врятує вітчизняних аграріїв од великих витрат у липні — вересні, коли збиратимуть урожай і споживання ДП зросте, передбачають в UPECO.
Але якщо ці віщування справдяться, то збитки спіткають не лише рільників. Адже істотне підвищення вартості пального знову потягне за собою зростання цін на цукор, зерно, олію й т. п. І цю кризу, яку UPECO прогнозує на основі аналізу ринку, владі навряд чи вдасться згладити. Принаймні адміністративні методи не підійдуть. Ніхто не реалізовуватиме нафтопродукти без жодної вигоди для себе. Якщо ж застосувати жорсткі методи, то бензин і дизпаливо попросту щезнуть з відкритої торгівлі. Сумнівною виглядає й імовірність запровадження на державному рівні фіксованої ціни на дизель для аграріїв, як це було у 2005-му, скажімо, на рівні нинішніх 6,2 грн./л з тим, аби різницю між нею й ринковою вартістю компенсовувати з Держбюджету. Адже та компенсація становитиме не менше 1000 грн. на кожній тонні. Мінімальна ж потреба хліборобів – 200 000 т. Чи може державна скарбниця розщедритися на такі кошти задля цього? Отже, назагал те, що переживаємо нині зі зростанням цін на продовольчих ринках, – лише квіточки, а ягідки – ще попереду?
Джерело: Галичина
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|