З давніх-давен у будь-якому селі на Прикарпатті найошатнішою та найважливішою спорудою була церква. У храмах не тільки проводилися богослужіння, а й вирішувалися складні та нагальні проблеми буття сільської громади. Хата навіть найзаможнішого та найвпливовішого хазяїна не могла бути вищою за церковну дзвіницю.
Часи змінилися, та не змінилася роль церкви у житті прикарпатського села. Зараз на території Івано-Франківщини налічується більше тисячі культових споруд, більшість з яких – пам’ятки архітектури. Люди офірують значні кошти, щоб саме їхній храм був найкрасивішим. На жаль, іноді недостатня увага, приділена пожежній безпеці церкви, зводить нанівець усі зусилля парафіян. Горять доми Божі, на попіл перетворюється коштовне церковне майно. А цього ж можна було уникнути.
20 квітня збудована у 50-х роках ХХ століття дерев’яна дзвіниця, облаштована греко-католиками села Лісний Хлібичин під церкву, згоріла майже вщент. Нещастя трапилося недільного вечора, коли богослужіння закінчилося і храм спорожнів. Вийшовши з хати у тихе надвечір’я, мешканка однієї із сусідніх з церковним двором садиб помітила, як із дзвіниці клубочиться дим. На гучний лемент та крики про допомогу із будинків повисипали люди та кинулися до церкви, схопивши усе, що могло стати у пригоді при гасінні вогню. А тим часом жінка, що побачила пожежу першою, уже зателефонувала до отинійських та коломийських рятувальників. ЇЇ вчинок виявився надзвичайно доречним, адже будь-які спроби селян самостійно загасити полум’я були марними.
Гасіння старих дерев’яних споруд – справа не з легких. Адже у більшості своїй вони не оброблені вогнетривким розчином, тому займаються миттєво і згорають дотла. І, хоча цього разу у ліквідації брало участь близько двох десятків вогнеборців, врятувати дзвіницю не вдалося. Вогонь знищив дах, пошкодив стіни, не пощадив і церковного майна. Від зазіхань полум’я вдалося врятувати тільки капличку, що розташована неподалік. Що спричинило загорання, наразі невідомо. За фактом пожежі ведеться дізнання. На жаль, при будівництві храму віряни покладалися тільки на господній захист, тому не обладнали споруди протипожежною сигналізацією. Не стало для парафіян наукою і те, що на цьому ж дворі пожежа палала не вперше: уже двічі за минуле століття вогонь нищив тут давніші церковці. Радує одне: на момент загорання у храмі не було парафіян. У іншому випадку усі втрати важко й уявити.
Головне управління МНС в Івано-Франківській області звертається до всіх настоятелів храмів, голів церковних громад подбати про належний протипожежний стан культових споруд, повідомляє центр пропаганди ГУ МНС в Івано-Франківській області.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|