19-20 квітня в м.Коломиї відбудеться обласний фестиваль “Писанка 2008”.
Оргкомітет фестивалю запрошує всіх майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, тематика яких зв’язана з традиціями великодніх святкувань різних регіонів України взяти участь у фестивалі.
Наша адреса: Івано-франківська область, 78200, м.Коломия, вул.Театральна, 27, відділ культури і туризму Коломийської міської ради. Тел./факс: 8 (03433) 20245.
Положення про проведення обласного фестивалю “Писанка-2008”
I. Мета і завдання фестивалю
1.1. Обласний фестиваль проводиться з метою вдосконалення школи традиційного народного мистецтва декоративного розпису, відродження і розвитку писанкарства та виявлення і підтримка обдарованих молодих людей, що цікавляться історією та збереженням народних традицій, прагнуть розширити свій духовний світогляд.
1.2. Завданням обласного фестивалю є впровадження, виявлення, збереження та популяризації культурної спадщини Івано-Франківщини, підтримки народних майстрів, залучення дітей до вивчення звичаїв та духовної спадщини українського народу, а також передачі унікальних художніх традицій молодому поколінню.
ІІ. Засновники та організатори фестивалю
2.1. Головне управління туризму і культури облдержадміністрації;
2.2. Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття;
2.3. Відділ культури і туризму Коломийської міської ради;
2.4. Музей писанки;
2.5. Управління освіти і науки облдержадміністрації;
2.6. Управління освіти міської ради;
2.7. Обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
ІІІ. Умови проведення фестивалю
3.1. Фестиваль проводиться в м. Коломиї 19-20 квітня 2008 року.
3.2. В обласному фестивалі беруть участь майстри писанкарства, лозоплетіння, вишивки, гончарства, ткацтва, килимарства, різьбярства, бондарства, національного одягу, художніх виробів зі шкіри, бісеру, сиру, та інших видів декоративно-ужиткового мистецтва.
3.3. Майстри декоративно-ужиткового мистецтва проводять майстер-класи і виставки-продажі своїх виробів.
3.4. Учасники фестивалю повинні бути одягнені в національному одязі.
3.5. У фестивалі беруть участь майстри, а також учасники гуртків і студій декоративно-ужиткового мистецтва.
3.6. Другого фестивального дня (20 квітня) учасники фестивалю презентують великодні ігри, гаївки, театралізовані сценки, веснянки (до 10 хв).
3.7. Начальники відділів та управлінь освіти, культури і туризму райдержадміністрацій (міськвиконкомів) області здійснюють організаційне та методичне забезпечення проведення фестивалю.
3.8. Учасники – писанкарі представляють з 1до 10 квітня в музей писанки для оформлення виставки готові писанки-видутки (до 20 шт.) галунки, крашанки, дряпанки, (шкрябанки), крапанки та інші види писанок, що відповідають народним традиціям писанкарства регіону з відповідними назвами орнаментів, символічних знаків розпису.
3.9. Учасники представляють на конкурс різні Великодні композиції.
3.10. Кожному учаснику необхідно подати до 9 квітня в оргкомітет фестивалю анкету-заявку, де вказати прізвище, ім’я майстра (колективу з кількістю осіб), адресу, паспортні дані, вид декоративно-ужиткового мистецтва, коротка характеристика творчості.
IV. Критерії оцінювання
4.1. Оцінювання конкурсантів фестивалю здійснює журі за такими критеріями:
- глибина знань учасника щодо традицій свого регіону у сфері декоративно-ужиткового мистецтва;
- композиційність та багатобарвність (колористика);
- різноманітний характер орнаментальних мотивів;
- декоративність зображення;
- художня і технічна довершеність.
V. Нагородження учасників фестивалю
5.1. Склад журі конкурсів формується з числа фахівців.
5.2. За підсумками фестивальної програми журі визначає переможців.
5.3. Конкурсанти, що посіли 1-3 місце нагороджуються дипломами та призами фестивалю. Усі учасники нагороджуються подяками за участь у фестивалі.
5.4. Керівниками, які підготували переможців та призерів, нагороджуються Грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації.
5.5. В ході фестивалю журі має право встановлювати спеціальні Дипломи.
VI. Організація фестивалю
6.1. Загальне керівництво по підготовці та проведенню фестивалю покладається на оргкомітет.
6.2. Оргкомітет затверджує дирекцію, адміністративно-постановочну групу, журі фестивалю та програму фестивальних заходів.
6.3. Розв’язання всіх адміністративно-господарських і фінансових питань щодо підготовки та проведення фестивалю покладається на дирекцію фестивалю.
VIІ. Кошти фестивалю
7.1. Кошти фестивалю формуються за рахунок внесків державних і недержавних установ, підприємств та організацій, благодійних внесків на рахунок дирекції фестивалю.
7.2. Офіційними спонсорами фестивалю визначаються ті підприємства і організації, які перерахували кошти на рахунок не пізніше ніж за два тижні до початку фестивалю.
VIІІ Фінансові умови
8.1. Витрати, пов’язані з проведенням фестивалю покладаються на оргкомітет (організаційні заходи, оформлення, оренда залу, сцени, звуко-світлювальної апаратури, оплата роботи жюрі, ведучих, сценаристів, виготовлення дипломів, афіш, реклами, атрибутики та інше).
8.2. Оргкомітет забезпечує учасникам фестивалю нічліг з 19 на 20 квітня.
8.3. Витрати на проїзд та харчування учасників фестивалю – за власний рахунок або за рахунок установи, що їх відряджає.
Програма обласного фестивалю “Писанка 2008”
19 квітня
- Приїзд і реєстрація учасників фестивалю в музеї писанки – 09.00 - 11.00.
- Урочисте відкриття фестивалю. Відкриття виставки писанок в музеї писанки – 11.30.
- Проведення майстер-класів та виставки-продажі творів декоративно-ужиткового мистецтва – 13.00 - 17.00.
- Й.Гайдн “Сім слів Спасителя на хресті” (концерт-лекція) в МБК “Народний дім” - 18.00.
20 квітня
- Відвідування богослужінь в церквах – 09.00 - 11.00.
- Проведення виставки-продажі творів декоративно-ужиткового мистецтва – 11.00 - 17.00.
- Проведення фестивальної програми великодніх ігор, гаївок, веснянок – 12.00 - 17.00.
- Нагородження переможців та учасників фестивалю – 14.00.
- Урочисте закриття фестивалю.
Анкета-заявка …
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|