Міністерство освіти та науки України продовжило до 1 березня реєстрацію випускників шкіл на незалежне тестування. Таких ще майже 60 тис. осіб.
— Щоб усі, хто хоче вступати цього року, встигли зареєструватися, — каже Валентина Ткаченко із Українського центру оцінювання якості освіти. — У нас, українців, такий менталітет: робити все в останню хвилину.
У регіональних центрах реєстрації кажуть, що черги виникли тому, що більшість ВНЗ пізно подали умови вступу.
Щоб отримати реєстраційну картку учасника незалежного тестування, харківські абітурієнти в останній день реєстрації 20 лютого займали чергу з сьомої ранку.
— Я прихожу вже втретє. Спочатку не приніс атестат, потім забув паспорт. А тепер буду хоч цілий день сидіти, бо треба ж вступати, — говорить Андрій Кононов. Він закінчив школу два роки тому.
Цьогорічні одинадцятикласники реєструвалися в школах. Ті, хто закінчив школу раніше — в текстильному технікумі. Для реєстрації треба було записатися до журналу, тоді кілька годин чекати, доки викличуть.
— Сказали, що мій номер 301-й. Коли я туди попаду? — каже Олена Місткова.
— У нас не завжди таке було. Абітурієнти самі винні, бо приходять в останні дні, й ми не встигаємо. Просили приходити до 10-го числа, а вони всі повалили після 18-го. 19 лютого тут страх що було, прийшло 700 чоловік, — каже Наталія Подгорна з регіонального центру зовнішнього незалежного оцінювання знань.
— Та як було приходити раніше? — дивується Максим Шилов із черги. — Мені важко сказати, які екзамени складатиму. Я й досі вагаюся, на кого йти вчитися: на юриста чи на фінансиста.
В останній день у місті відкрили ще два пункти.
У Львові найбільші черги в пунктах реєстрації стояли у вівторок.
— Заяви приймали до останнього відвідувача. Найдовше працювали у 17-й вечірній школі у Франківському районі — до 20.30, — розповідає директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, 47 років.
Для тих, хто не встиг зареєструватися з поважних причин, у червні-липні організують додаткову сесію. Після 22 квітня охочі пройти тестування мають у 5-денний термін подати заяву в регіональний центр оцінювання якості освіти.
— Причини мають бути дуже поважними: стихійні лиха, складні сімейні обставини, важкі хвороби, перебування за кордоном на офіційних міжнародних заходах, на строковій службі чи в місцях покарання, — додає Лариса Середяк.
Абітурієнтів реєструватимуть лише в регіональних центрах оцінювання якості освіти. До того це робили в пунктах реєстрації. Наприклад, випускники Тернопільщини, Закарпаття, Буковини та Прикарпаття повинні звертатися в регіональний центр у Івано-Франківську.
Джерело: Газета по-українськи
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|