Якщо торік порівняно з 2006-м виробництво м’яса й яєць зросло, то молока, навпаки, надоїли менше. І то не дивно, бо скоротилося й молочне стадо. Понад 12 тисяч корів пустили на м’ясо. Так тепер господарювати легше, ніж утримувати ВРХ для одержання молока. Але час припиняти цю тенденцію й рятувати молочну галузь, констатували виробники й переробники тваринницької продукції, керівники профільних структур районних органів влади на своєму зборі, який провів заступник голови облдержадміністрації Василь Брус і в якому взяв участь як представник Мінагрополітики голова Державного комітету ветеринарної медицини Григорій Іванов.
Як повідомив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Микола Маркевич, найбільше корів «принесли в жертву» на Городенківщині, Коломийщині, Снятинщині та Богородчанщині. Тобто в найкращих за сільгосппоказниками районах, де сукупно одержали чи не найбільшу частину з тих майже 33 млн. грн., які надійшли до нашого регіону торік з Держбюджету за низкою урядових програм, спрямованих на підтримку й розвиток якраз тваринництва, в тому числі й молочного.
Чому ж тоді замість фінансово забезпеченого таким чином поступу маємо спад? Або ті програми не такі, як мають бути, або ж гроші йдуть не туди, – такий напрошується висновок. І чи не тому дедалі частішають заяви сільгоспвиробників, лідерів профільних громадських організацій про те, що програми, якими козиряють чиновники, нагадують корупційні схеми і що справді не всі кошти, призначені для господарів, надходять до них у повному обсязі?
Однак істинні причини занепадницьких настроїв у тваринництві значно глибші. І їх чимало – від диспаритету цін на сільгосппродукцію і на міндобрива, пальне та інші промислові товари до невміння керівників господарств вести належну маркетингову політику на ринку. І викликані вони недоліками все тієї ж самої аграрної реформи в країніѕ Та йшлося на зібранні не стільки про них, скільки про те, що можна в цих несприятливих умовах зробити, аби й поголів’я ВРХ оптимізувати, і продуктивність молочного стада підвищити з нинішніх двох з половиною – трьох тисяч літрів від однієї корови щороку до хоча б чотирьох з половиною. Наводилися різні рецепти оздоровлення галузі, а також численні приклади інших країн, де переважно і виробництво молока, і його переробка зосереджені в одних руках. Але наразі найдоцільнішою виглядає пропозиція про річну дотацію в сумі хоча б 1000 грн. на одну голову ВРХ та 30 копійок на кожен вироблений літр молока. Лише за такої державної підтримки, кажуть виробники, можна буде говорити про відновлення молочного скотарства в області. В іншому разі, твердять вони, через рік-другий від нього дійсно зостануться лише ріжки та ніжки.
Причому важливо, що ця пропозиція, по суті, збігається з намірами нинішнього складу Кабміну. Адже програма «Український прорив» у тій частині, що стосується сільського господарства, якраз і задекларовує саме таку дотацію – на один гектар, як це є у всьому світі, і на одну голову свійської живності. Справа лише за тим, аби цей задум таки втілити в життя.
Джерело: “Галичина”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|