5 лютого в обласній раді за участю голови Ігоря Олійника, першого заступника Зіновія Береговського, заступників Остапа Дзеси та Юрія Романюка відбулася розширена нарада з лідерами ряду політичних партій, депутатських фракцій та громадських організацій, які підписалися під листом-зверненням до керівників області та міського голови Івано-Франківська з приводу “категоричної незгоди” з місцем спорудження пам’ятника Степану Бандері в обласному центрі на Європейській площі.
“Вважаємо, що передмістя, на якому планується будівництво цього монумента, не відповідає такій постаті, якою є Степан Бандера – виразник цілого історичного етапу у боротьбі за незалежність України, – йдеться у листі-зверненні. – Очевидно, що пам’ятник провідникові ОУН необхідно встановити на титульному місці Івано-Франківська”.
У згаданому листі наведено п’ять “можливих місць” під пам’ятник Степану Бандері: площа Ринок “з облаштуванням у Ратуші експозиції визвольних змагань”; біля адмінбудинку по вулиці Грушевського, 21, у сквері Лесі України біля медуніверситету, у сквері біля вокзалу і на Майдані Незалежності.
Вислухавши аргументи головного архітектора міста Ігоря Гаркота та першого заступника міського голови Зіновія Фітеля про те, що рішення щодо місця під майбутній пам’ятник Степану Бандері – на Європейській площі – приймалося міськвиконкомом ради попереднього скликання під головуванням Зіновія Шкутяка, нині народного депутата України, затверджено сесією міської ради нинішнього п’ятого скликання, урочисто освячено духовенством за участі обласного та міського керівництва, лідерів політичних партій, громадських організацій, учасники наради приступили до активного і неоднозначного обговорення резонансної теми щодо спорудження пам’ятника Степану Бандері.
Підписанти звернення настоювали на своєму: “Переконливо просимо обласну раду не допустити розміщення пам’ятника Степану Бандері на околиці міста”.
Іншу думку з цього приводу – тотожну з думкою керівництва міської влади щодо спорудження пам”ятника провіднику ОУН саме на Європейській площі, зокрема так званого музейного комплексу – має голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук. Він зазначив: зволікання зі спорудженням пам’ятника Степану Бандері в Рік його імені – “ні до чого доброго не призведе”.
Свою думку з цього приводу висловив заступник голови облради, голова фракції БЮТ Юрій Романюк. За його словами, “Європейська площа – не найкраще місце під пам”ятник Степану Бандері”. Мовляв, “під приводом спорудження там надто дорого пам’ятника, не спитавши думки громадськості, міська влада має намір облаштувати там за кошти громади, 15 мільйонів гривень, музейний комплекс”. За його словами, “за цю суму можна спорудити в обласному центрі декілька давно потрібних пам’ятників , зокрема і пам’ятник Тарасу Шевченку, розмови про який ведуться з року в рік, зокрема під час Шевченківських днів”.
Підсумовуючи сказане усіма, хто хотів висловилися з цього питання, голова обласної ради Ігор Олійник підкреслив:” Остаточне рішення щодо місця спорудження пам’ятників, їх вартості, архітектурної цінності на території міста приймає міська влада. Обласна рада у межах своїх повноважень може лише порекомендувати: ще раз і ще раз вивчити думку – і фахівців, і громадськості, з тим, аби знайти оптимальне у всіх відношеннях рішення з цього важливого питання. Пам’ятник людині-патріоту, завдяки якій ми, українці, ходимо господарями на своїй землі – мусить бути споруджений до 100 річчя від Дня народження Степана Бандера, і він неодмінно буде! Це наш людський обов”язок і наша спільна відповідальність перед пам’яттю цієї унікальної Людини, не лише як земляків, як громадян незалежної України“, повідомляє Прес-служба голови обласної ради.
Довідка: Переможцем конкурсу проектів пам”ятника Степану Бандері, що проводився в минулому році, містобудівна рада визнала авторський колектив Дорошенків ”Ательє Арсітектри” (батько і син , Микола і Ярослав ).
За словами першого заступника міського голови Зіновія Фітеля, майбутній музейний комплекс на Європейській площі складатиметься з 1300 кв.м, експозиційне цокольне приміщення – 320 кв.м. В поточному році на будівельні роботи зі спорудження пам’ятника Степану Бандері, вірніше музейного комплексу, планується виділити з міського бюджету 8,5 млн.грн.
23 січня така ж розширена нарада з приводу пам’ятника Степану Бандері відбулася в облдержадміністрації.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|