Є такий сумний жарт: майже завжди врожай у нас збирають менший, ніж минулого, зате більший, ніж наступного року. От і 2007-го всеукраїнський ужинок зернових став найнижчим за останні чотири роки. Водночас, з огляду на кількість площ під озимими та нинішній стан посівів, наступний врожай може виявитися щедрішим і зламати цю традицію.
Дані щодо урожаю-2007 оприлюднив нещодавно Держкомстат. Порівняно з 2006-м загальний обсяг сільгосппродукції скоротився на 5,6%. Зернових зібрано 29,3 млн т. Це на 14,5% менше, ніж 2006-го, але більш ніж достатньо для внутрішнього ринку.
Та й для сільгоспвиробників рік видався прибутковішим за попередні. Адже невисокий вал і, відповідно, менша пропозиція, зростання цін на енергоносії, подорожчання сільгосппродукції на світовому ринку призвели до значного збільшення цін на неї в нас. Зернові за рік подорожчали майже вдвічі. Причому головною причиною цінового злету чи не вперше став не дефіцит збіжжя, а світові тенденції. Агропродукція там дорожчає, адже на планеті споживання росте швидше за виробництво. Під кінець року тонна пшениці третього класу коштувала в нас уже 1400 грн, тоді як 2006-го за неї можна було вторгувати лише 600–800 грн.
Спираючись на дані статистики, можна прогнозувати, що нинішнього року хліборобський лан виявиться щедрішим. Значно збільшилися посіви під озимими зерновими, які здебільшого в доброму чи задовільному стані. У 2,5 разу збільшили площі під ріпаком. Подорожчання сільгоспкультур викликало зацікавленість у розширенні площ. В агробізнес із новою силою потяглися структури, здатні вкладати в нього гроші. Пророкують, що за сприятливих погодних умов урожай зернових може перевищити 40 млн т. На це сподіваються й у Кабміні. Майбутній щедрий урожай може стати чарівною паличкою для макроекономічних показників. Адже побороти злет цін на газ або нафтопродукти урядові не під силу — загальмувати інфляцію можуть недорогі продукти харчування.
Утім, прогнози в нашому агровиробництві — річ сумнівна. Адже Україну можна вважати зоною ризикованого землеробства не лише через часті погодні катаклізми. Більшість сільгосппідприємств і надалі виводять на лани комбайни, що експлуатуються 20 років. Вони залишають у полі 15–20% врожаю. Фермери й надалі змушені економити на дорогих добривах та засобах захисту рослин.
Джерело: Газета по-українськи
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|