Протягом 11 місяців 2007-го в районі зареєстровано 728 шлюбів. Для порівняння, позаминулого, 2006-го, на рушничок щастя стали 705 пар. Найбільше торік відгуляли весіль в Отинії, Печеніжині, Спасі. Законодавством обумовлено шлюбний вік для хлопців з 18 років, для дівчат — з 17, але з об’єктивних причин (вагітність, народження дитини) можна створити сім’ю і в 14 років. Зниження шлюбного віку торік попросили понад десять пар, в одній із них молодій виповнилося якраз 14.
— А здебільшого, — розповідає Наталія Іванівна, дівчата одружуються, досягши 17-18 років, хлопці 20-22. Молодята знаходять собі пару хто за місцем проживання, навчання, а хтось і далеко від рідної домівки. Було, що одна наша землячка поєднала свою долю із марокканцем, а познайомилися молодята в Італії, куди обоє поїхали на заробітки.
Реєстрували наші дівчата також шлюби з італійцями, поляками, здебільшого людьми зрілого віку. Зареєструвати шлюб з іноземцем набагато простіша процедура, а от до уваги тих, хто планує здійснити цей обряд за кордоном: якщо раніше потрібні довідки видавав РАЦС, то, згідно зі змінами до Правил реєстрації від 22 листопада 2007-го, людина сама повідомляє про свій сімейний стан у вигляді заяви, яку посвідчує нотаріально. Тобто, людина сама бере на себе відповідальність за правдивість поданої інформації.
Оскільки мова зайшла про нововведення, то, очевидно, вартує згадати ще й такий нюанс, що зареєструвати шлюб можна у будь-якому відділі РАЦСу, незалежно від місця прописки. До того ж, молодятам дозволяється не самим подати заяву, а доручити нотаріально це будь-кому іншому. Сама ж шлюбна церемонія вимагає присутності як нареченого, так і нареченої, а ось свідки — не обов’язкові. Від часу подачі заяви до реєстрації шлюбу минає місяць.
Здавалося б, вимоги прості, дотриматися їх нескладно ні в часовому, ні в грошовому вимірі, проте дехто зовсім не хоче себе обтяжувати і живе, як кажуть, на віру. Особливо така форма партнерського співіснування популярна у великих містах. Поки молоді люди вчаться, роблять кар’єру, — винаймають спільно квартиру. І дешевше, і зручніше для обох. І — жодних тобі зобов’язань, відповідальності один перед одним. Набридло — розбіглися…
— Якщо молоді люди вирішили жити разом, — розмірковує Наталія Іванівна. — як мати, раджу їм оформити свої стосунки законодавчо. Хоч і кажуть, що штамп у паспорті не гарантує міцності шлюбу, але він захищає інтереси подружжя, особливо це потрібно жінці, яка за вільних умов проживання може виявитися найбільш скривдженою стороною.
Якщо суспільство в цілому може звикати до форми таких стосунків і ставитись до них толерантно, то в кожній конкретній родині вони б мали стати приводом для серйозної розмови з молодятами. Невтручання батьків, ігнорування ситуації з їхнього боку (мовляв, уже дорослі, нехай живуть як хочуть, щоб потім на нас не нарікали) — позиція найлегша, але чи виправдана з морального боку? Та й, напевне, в тих сім’ях, де займалися вихованням дітей, дбали про збереження традицій, моральних чеснот такі ситуації просто не виникають. На щастя, зокрема, в нашому регіоні традицій стараються дотримуватися. І окрім шлюбу в РАЦСІ, вінчаються у церкві. Для декого це данина моді, але більшість щиро вірить, що обітниця перед Богом допоможе зберегти їхній шлюб. За 11 місяців 2007-го у районі розлучилось 311 пар, у 2006-му — 301. Декотрі з них прожили спільно лише рік, а дехто — і 30. Причини — матеріальні нестатки, відсутність окремого житла, зловживання алкоголем, подружня невірність… Словом, з роками нічого не змінилося. Ті ж сім’ї, в яких чоловік чи жінка, дбаючи про добробут, майбутнє дітей, у пошуках заробітку виїжджають за кордон, теж дуже часто розпадаються. Бо люди, віддалені один від одного, відвикають, стають чужими. Міняється їхній світогляд, вимоги і потреби…
Автор: Вікторія КОХАН, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|