У Яремчі відбувся Міжнародний форум-виставка ековиробників і туризму в Карпатах ”ЕкоЕкспо-2015”, в якому взяли участь представники Прикарпаття, Закарпаття та Словаччини. Форум пройшов у рамках проекту ”Створення мережі Центрів першого контакту в Україні”, що виконується за підтримки Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013 років.
”ЕкоЕкспо Карпати – 2015” – це спеціалізований форум-виставка екологічно чистої продукції і туристично-рекреаційних можливостей прикордонних регіонів України та Словаччини. У Яремчі цей міжнародний форум-виставка еко-виробників й туризму відбувся вперше.
“Цей бізнес-форум є результатом проекту, який реалізується між Україною і Словаччиною “Створення мережі Центрів першого контакту в Україні”. У рамках цього проекту було відкрито у Коломиї Центр першого контакту. Його робота спрямована на підтримку малого та середнього підприємництва, а також налагодження зв’язків між сусідніми країнами”, — розповідає директор Центру першого контакту у місті Міхаловце (Словаччина) Любомир Завацькі.
У Коломиї цей проект впроваджує ГО “Асоціація економічного розвитку Коломийщини”, яка власне й виступила співорганізатором форуму ековиробників.
“Ми вже не перший рік співпрацюємо зі словацькими колегами, - зазначає директор “Асоціації економічного розвитку Коломийщини” Віталій Галайчук. – Зараз ми реалізовуємо двохрічний проект транскордонної співпраці на території Прикарпаття, зокрема Коломийщини”.
Для подальшої співпраці зі Словаччиною докладає зусиль і голова Коломийської райдержадміністрації Любомир Глушков. “Одним із стратегічних напрямків Коломийщини є розвиток туризму. Наш край – прекрасне місце, куди б могли приїжджати туристи зі всього світу. Нам є чого повчитися у словацьких колег, але і вони можуть використати наш досвід. Тому це буде позитивним досвідом для обидвох сторін”, — переконаний голова Коломийської РДА Любомир Глушков.
У рамках форуму представники делегацій піднялися на гуцульську полонину, де розмістилося фермерське господарство “Зелений Яр”. Тут з травня по вересень виготовляють козиний сир – будз, вурду та бринзу. За словами фермерів, основне завдання цього господарства – створити високоекологічний сир. Досвід, кажуть, збирали у кращих знавців цієї технології з цілого Прикарпаття.
Словакам та закарпатцям провели екскурсію туристичними атракціями Яремчі. Представники делегацій відвідали вольєрне господарство Карпатського національного природного парку, парк-музей “Карпати в мініатюрі” та штучний водоспад на річці Жонка.
Також представники Прикарпаття, Закарпаття та Словаччини представили на виставці-ярмарці екопродукцію власного виробництва.
Виробники продукції “Пан Еко” з села Ботар (Закарпаття) готували карпатську кухню на вогні. Їхні вироби зроблені з м’яса свині угорської породи “мангалиця”. Ці свині цілий рік пасуться на вигулі, а їхнє м’ясо переробляють методом в’ялення.
На ярмарку також можна було придбати кошики, сплетені словаками, гуцульську кераміку, обереги, прикраси і вишиванки.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…