Чорний біль нашої землі - Чорнобиль… Скільки б не минуло років, ми всі пам’ятатимемо про катастрофу, яка докорінно змінила життя тисячі українців, яка стала уроком для всього світу.
Чорнобиль - це невеличкий районний центр, що знаходиться недалеко від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі. Цей центр дав назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. На час трагедії, в 1983 році, вже працювало 4 енергоблоки електростанції із запланованих шести, які були наповнені радіоактивними частками йоду, стронцію та цезію.
26 квітня 1986 року… Немає, мабуть, людини, яка б не знала цієї дати… Адже це одна з найтрагічніших дат в історії людства… На четвертому блоці цієї електростанції, сталася аварія, найбільша в світі екологічна катастрофа. Про події які відбувалися тоді важко згадувати, страх проймає душу, серце наповнюється смутком, коли згадуєш про мільйони постраждалих українців. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе скаліченими людськими долями.
Ця трагедія стала козирною картою в політичній грі. Всім, кому було вигідно або страшно, намагалися применшити катастрофу і піддати її забуттю. Та наш український народ не сліпий та небайдужий!
Зараз Чорнобиль це зона відчуження. Як говорять очевидці: “Побачивши Чорнобиль хоча б один раз, зовсім інакше дивишся на так зване “звичайне життя”, у тому числі і на своє власне. І в цьому - можливо, головний сенс цієї багатої враженнями поїздки”.
Коломия не залишилася осторонь 29-ї річниці Чорнобиля. І в неділю 26 квітня, відбудеться панахида біля каплиці “Чорнобильський спас”, о 12 годині. Всіх охочих запрошують у музей історії на презентацію стенда “Ми і Чорнобиль”, о 13:00, а також анонс книжки “Чорнобиль. Коломийщина. Майдан. Війна. 30-ті роковини”.
Україна пам’ятає жертв Чорнобильської катастрофи. Вічна пам’ять тим хто загинув у цій страшній трагедії.
Радіаційна днина б’є на сполох
Радіаційні стогнуть небеса
Двадцятий вік – як доля, а не спомин
Як хліб душі, як мамина сльоза.
Людство прагне Всесвіт осягнути
І себе у ньому зрозуміть.
А тривожне “бути чи не бути” –
Грізно над планетою висить.
На землі у домі вселюдському
Протиріч і негараздів тьма.
Автор: Соломія Кот
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|