Прикарпаття входить до першої п’ятірки областей України за кількістю і якістю розташованих на її території пам’яток історії та культури, - стверджує начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Федорак. Своїми міркуваннями з даного приводу він поділився з БРІЗом перед початком роботи обласного семінару з питань охорони культурної спадщини та музейної справи у четвер.
“Входячи десь в п’ятірку по кількості і якості пам’яток, - зазначив пан Федорак, – в п’ятірку областей України, ми можемо пишатися, що ми маємо справді велике культурне надбання”.
Відтак пріоритет своєї діяльності начальник управління культури, національностей і релігій вбачає в тому, щоб зберегти ці надбання для нащадків і популяризувати їх серед мешканців краю та за його межами, працюючи при цьому у взаємодії з громадськістю області та обласного центру.
“В першу чергу щоб ті особи, які відповідальні за охорону пам’яток на Івано-Франківзині знали чітко правила інструкції збереження. - озвучив чиновник напрямки цієї роботи, - Другий момент – працювали десь на випередження негативних ситуацій, адже ми знаємо, що є випадки по Україні, коли горять дерев’яні церкви, коли нищаться іконостаси, коли пропадають деякі цінні речі, тому кожен має виконувати свою роботу чітко, фахово і так, як належить. Третій момент, який дуже важливий, - це популяризувати ці пам’ятки. Це коштує великих грошей, але це можна робити дуже активно, знаючи, як це робиться. Подаючи інформацію через буклети, через медійні засоби, через інтернет, можна показати, яку справді золоту спадщину, яку ми маємо у нашій області”.
Для цього, на думку В.Федорака просвітницьку діяльність – проведення семінарів з питань юридичного та технічного захисту пам’яток архітектури, історії, містобудування; вивчення чинної в Україні нормативно-правової бази тощо слід поєднувати з вивченням того досвіду, який є сьогодні в інших областях та за кордоном. “Для того ми співпрацюємо з нашими колегами із Польщі, Румунії, Словаччини, спілкуємось з колегами із Німеччини, Франції, інших країн світу. У нас, дякувати Богу, є хороші напрацювання за останні 7 – 8 років, яких ми досягли. Ряд музеїв провідних держав світу – таких, як Варшавський, Краківський національні польські музеї, ряду музеїв Франції, Німеччини, дуже сильно зацікавилися нашою культурною і музейною спадщиною. Це великий ресурс як для музеїв, так і для охорони культурної спадщини”, - зазначив очільник обласної культури.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|