Скасування та призупинення на законодавчому рівні гарантій належного фінансового забезпечення галузі освіти і науки не відповідає сучасним світовим тенденціям. Відповідну позицію висловив парламентський Комітет з питань науки і освіти за результатами обговорення проекту Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік.
Члени комітету зазначають, що освітня і наукова сфери не зважаючи на складні економічні умови завжди залишались пріоритетними у формуванні бюджетної політики розвинених країн світу. Саме наука і освіта закладають основи майбутнього розвитку але вони є найбільш вразливими і за відсутності уваги з боку держави найбільш потерпають в часи кризи.
Комітет зазначає, що загальні видатки Державного бюджету на 2015 рік плануються у розмірі 502 936, 68 млн. гривень, що на 93,9 млрд. грн. більше ніж було передбачено державним бюджетом на 2014 рік. Однак видатки загального фонду державного бюджету України на 2015 рік Міністерству освіти і науки, Національній академії наук України та національним галузевим академіям наук плануються в обсязі 15 977,8 млн. грн., що на 28% менше ніж у 2014 році (зменшено на 6 430,9 млн. грн.).
“Національна академія педагогічних наук України, Національна академія аграрних наук України у 2015 році забезпечується на 80% та 50% менше ніж у 2014 році. На 27 % скорчуються видатки на вузівську науку”, - зазначають у комітеті.
Члени комітету зазначають, що вносяться зміни та призупиняється дія більшості важливих положень законів у сфері освіти та науки, що має на меті зекономити бюджетні кошти. Проте двічі проведений секвестр державного бюджету у 2014 році вже заклав негативний вплив на галузь.
“Скасування та призупинення на законодавчому рівні гарантій належного фінансового забезпечення галузі освіти і науки, гарантій держави на отримання повної загальної середньої освіти на безоплатній основі, створення шкіл у сільській місцевості незалежно від наявної кількості учнів, повного утримання дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які потребують особливих умов виховання в державних професійно-технічних навчальних закладах, положень щодо наповнюваності класів, тижневого педагогічного навантаження вчителя, вихователя, гарантій щодо соціального захисту учнів, гарантій держави педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівникам, виглядають не як факт кризового заходу, а як етап запровадження нових підходів до освітянської та наукової політики, які не відповідають сучасним світовим тенденціям”, - наголошують у профільному комітеті.
Кабінетом Міністрів України пропонується затвердити особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, що негативно позначиться на соціальному становищі працівників науки і освіти. Зупиняється дія Закону України “Про вищу освіту”, та частини статей законів “Про освіту”,”Про загальну середню освіту”,”Про позашкільну освіту”,”Про дошкільну освіту”, “Про наукову та науково-технічну діяльність”.
Також додатком 10 проекту Закону України “Про Державний бюджет на 2015 рік” необґрунтовано внесено низку загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів загальнодержавного значення, коледжів та технікумів до переліку закладів, які передаються на фінансування з місцевих бюджетів.
Серед цих навчальних закладів є ексклюзивні навчальні заклади, які здійснюють навчання дітей з усієї України з певного напрямку, надають поглиблену освіту з фізики і математики, фізкультури і спорту обдарованим дітям України.
За результатами обговорення проекту Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік Комітет з питань науки і освіти направив до бюджетного Комітету конкретні пропозиції щодо фінансування науки, освіти, інтелектуальної власності.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|