У парламентському Комітеті з питань науки і освіти зазначають, що освітянська та наукова спільнота усвідомлює труднощі, які виникли у зв’язку з військовими діями та кризовими явищами в економіці України, однак їх вирішення за рахунок гуманітарної сфери та застосування на законодавчому рівні заходів, наслідком яких стане суттєве погіршення соціального статусу вчителів, науково-педагогічних і наукових працівників, викликає занепокоєння та стурбованість.
Про це йдеться у листі Комітету з питань науки і освіти до Кабінету Міністрів України з приводупропозицій Міністерства фінансів щодо змін законодавчих актів України, указів президента та рішень уряду.
У комітеті зазначають, що внесення змін до Конституції України та скасування на законодавчому рівні гарантій належного фінансового забезпечення галузі освіти, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів інклюзивних і спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів - на отримання стипендій і пільговий проїзд виглядає не як факт кризового заходу, а як етап запровадження підходів до наукової, освітянської політики, які суперечать інтересам Українського народу та не відповідають сучасним світовим тенденціям.
“В Україні найнижча серед країн Європи заробітна плата педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників. Отже, в результаті скасування надбавок за вислугу років і доплат за виконання обов’язкових видів педагогічної діяльності педагоги та науковці опиняться за межею виживання”, - йдеться у листі до Кабінету Міністрів.
Також у комітеті звертають увагу уряду й на те, що запропоновані Міністерством фінансів зміни до законодавчих актів в частині освітньої галузі звужують зміст та обсяги існуючих прав і свобод не лише педагогічних та наукових працівників, але й більшості громадян України, що порушує вимоги статті 22 Конституції України.
“Збільшення до 20-22 годин тижневого навантаження педагогічних працівників призведе до погіршення умов праці педагогічних працівників, адже без вагомого підняття оплати праці на ставку заробітної плати значно погіршиться соціально-економічне становище українського педагога”, - йдеться у листі.
“Не можна погодитися і з пропозицією щодо встановлення граничної норми на максимальному рівні наповнюваності класів і груп у загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах, визначеному чинним законодавством. Встановлення максимального рівня наповнюваності, призведе до значного погіршення умов навчання, організації навчального процесу, зниження якості освіти”, - зазначають у профільному комітеті Верховної Ради.
Комітет звертає увагу й на те, що в Коаліційній угоді зазначено, що у умовах ощадливого використання бюджетних коштів - не можна зменшувати рівень оплати праці педагогічних працівників. Однак пропозиції щодо зменшення оплати за класне керівництво, завідування навчальними кабінетами, майстернями, перевірка зошитів тощо призведе саме до її зниження.
“На нашу думку такі виплати не є доплатою, вони є складової частиною викладацької діяльності педагога”, - наголошується у листі.
У комітеті не погоджуються з пропозицією щодо скасування доплати за вчене звання і науковий ступінь, оскільки для працівників науки та вищої освіти це - складова професійної кваліфікації. Скасування доплат за вчене звання і науковий ступінь остаточно знищить мотивацію талановитих учених, особливо молодих науковців, працювати на державу та її соціально-економічний прогрес, знецінить мотивацію до захисту дисертацій, спричинить відтік талановитих молодих науковців, зупинить розвиток української науки.
“У цей складний для країни час вкрай важливим є визнання пріоритетної ролі освіти і науки як основного потенційного елемента для національної безпеки держави та її конкурентного й інноваційного розвитку у майбутньому. Комітет розуміє складнощі соціально-економічного розвитку країни і підтримує ініціативу та громадянську позицію значної частини науковців і освітян щодо пошуку шляхів виходу з кризи та визначення додаткових джерел фінансування”, - йдеться у листі Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти до Кабінету Міністрів.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|