Центр дослідження суспільства буде відстоювати автономію вищих навчальних закладів у суді у разі, якщо Міністерству інформаційної політики будуть надані повноваження, що суперечать нормам закону “Про освіту” та закону “Про вищу освіту”. Про це йдеться у зверненні Центру дослідження суспільства щодо неприпустимості обмеження автономії вишів, що направлено прем’єр-міністру Арсенію Яценюку, а також міністру інформаційної політики Юрію Стецю.
Посилаючись на проект Положення Міністерства інформаційної політики України експерти ЦДС зазначають, згідно з пунктом 4.6 МІП буде здійснювати нормативно-правове регулювання у сфері державного інформаційного патронажу в системі освіти.
У пункті 4.20 положення мова йде про те, що МІП України буде організовувати розробку та впровадження навчальних курсів з інформаційної політики із розробкою навчально-методичного забезпечення для навчальних закладів усіх ступенів.
“Наступний пункт проекту Положення (4.21) передбачає, що МІП України братиме участь у підготовці навчальних планів і програм навчання фахівців у сфері інформаційної політики, їх професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації”, - йдеться у зверненні.
“Повідомляємо Вам, що зазначені повноваження суперечать нормам Закону України “Про освіту” та Закону України “Про вищу освіту”, зокрема, обмежують гарантовану законом академічну автономію вищих навчальних закладів”, - наголошують у Центрі дослідження суспільства.
Також у центрі наголошують, що згідно зі ст. 46 закону “Про освіту”, автономія вищого навчального закладу - це самостійність, незалежність і відповідальність вищого навчального закладу у прийнятті рішень стосовно розвитку академічних свобод, організації наукових досліджень, освітнього процесу, внутрішнього управління, економічної та іншої діяльності, самостійного добору і розстановки кадрів у межах, передбачених цим законом. Також законом гарантовано, що права вищого навчального закладу, що визначають зміст його автономії, визначаються законом “Про вищу освіту” і не можуть бути обмежені іншими законами та нормативно-правовими актами.
“Закон України “Про вищу освіту”, а саме ст. 32, передбачає, що вищі навчальні заклади самостійно розробляють та запроваджують власні програми освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, самостійно запроваджують спеціалізації, визначають їхній зміст і програми навчальних дисциплін; самостійно визначають форми навчання та форми організації освітнього процесу”, - наголошують у ЦДС.
Окрім того, згідно зі ст. 10 Закону України “Про вищу освіту” саме вищий навчальний заклад за кожною спеціальністю самостійно розробляє навчальний план.
“Зважаючи на те, що згадані пункти проекту Положення про Міністерство інформаційної політики України (4.6, 4.20, 4.21) суперечать нормами Закону України “Про вищу освіту” та нормам Закону Україну “Про освіту”, вимагаємо вилучити пункти 4.6, 4.20, 4.21 з проекту Положення про Міністерство інформаційної політики України та не допустити появу пунктів з аналогічним змістом у кінцевому варіанті Положення про Міністерство інформаційної політики України”, - наголошено у зверненні, що було направлене прем’єр-міністру Арсенію Яценюку, а також міністру інформаційної політики Юрію Стецю.
“В разі, якщо зазначені вимоги не будуть задоволені, Центр дослідження суспільства буде відстоювати автономію вищих навчальних закладів у суді”, - повідомляється у зверненні.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|