Причиною складного втілення нового закону “Про вищу освіту” є повільний бюрократичний процес на центральному рівні та розгубленість на місцях. На цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час експертної зустрічі, присвяченій імплементації закону “Про вищу освіту”, що відбулася у Комунікативному центрі Будинку Уряду.
У заході взяли участь представники інститутів громадянського суспільства, навчальних закладів та ЗМІ з Дніпропетровської, Одеської, Львівської та Харківської областей.
Учасники зустрічі в режимі відеозв’язку обговорили питання стану впровадження закону “Про вищу освіту”, зокрема, організації навчального процесу університетів, формування навантаження викладача, державного замовлення, штатів науково-педагогічних працівників, пільгові категорії абітурієнтів, підняття престижності професійної освіти тощо.
Під час зустрічі Інна Совсун зазначила, що втілення Закону “Про вищу освіту” складніше, аніж його прийняття. Причина цього, за словами першого заступника міністра освіти і науки, полягає у повільному бюрократичному процесі на центральному рівні та деякій розгубленості на місцях.
Вона повідомила, що міністерством готується скасування низки постанов, що заважаютьуніверситетам реалізовувати принципи автономії.
Також, за її словами, планується проведення нарад за участю представників вищих навчальних закладів, де обговорюватимуть положення про організацію навчального процесу, розробку підходів до формування навчальних програм, які включатимуть нові норми навантаження викладачів та студентів.
“Ми вирішили кожного тижня проводити наради з учасниками процесу реформи вищої освіти щодо проблемних питань втілення закону”, - повідомила Інна Совсун.
Відповідаючи на запитання учасників зустрічі, вона зазначила, що в законі “Про вищу освіту” передбачено норму, за якою 20% місць державного замовлення надаються університетам з найсильнішими абітурієнтами. Очевидно, що цю норму неможливо застосувати до тих, хто вступає після технікумів і тих, хто вступає після бакалаврату, тому на 2016 рік принцип розподілу державного замовлення для цих рівнів підготовки змінювати не будуть. За словами Інни Совсун, державне замовлення буде формуватися за принципом 20% - університетам за наявності найсильніших абітурієнтів, решта – за минулорічним результатом.
Інна Совсун також повідомила, що у законі немає норми про обов’язкові дисципліни.
“Міністерство не може вказувати університетам, які дисципліни мають бути обов’язковими”, - підкреслила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|