Колись мальовничі річки Західної України тепер обернулися бідою для місцевих мешканців. Все через браконьєрів, які брутально, тоннами, щодня вибирають річковий гравій. Домівки осідають, земля іде під воду, а колодязі висихають просто на очах. Б‘ють на сполох і екологи: адже такий варварський заробіток може призвести до справжньої екологічної катастрофи. Як в Україні грабують державні надра та хто від цього страждає, - дізнавались журналісти проекту “Народний конроль. Спецвідрядження“. Щоб переконатися, яка ситуація із річковим гравієм зараз, журналісти зазначеного проекту проінспектували Львівщину, Прикарпаття та Буковину. Побачене їх шокувало. За останні кілька років із річки Прут, зокрема на Буковині, масово вивозили гравій. Мешканці розповідають: через це страждає усе навколо. Стіни рідного будиночку 73-річної бабці Домінки - вкриті тріщинами. Через постійний видобуток гравію помешкання почало осідати. “У пивниці я колись могла стояти на повний зріст. А зараз мушу згинатись, бо все помалу сповзає. Надто в останні роки, коли почали найбільше видобувати гравій”, - показує підвал старенька. Люди розповідають: відколи на річці почали копати, вода у колодязях щезла. Землевпорядник Цуренської сільської ради Василь Москалюк запевняє: в останні роки частина села просто пішла під воду. Чоловік обурений: щоб так крали гравій, як сьогодні, не пам‘ятає. “Двадцять років тому було зовсім по-іншому. Переважно вибирали каміння восени чи взимку. Однак тепер приїжджають круглий рік. У будь-який час, коли їм потрібно”, - розповідає Василь. Щоб дізнатися, хто пускає хати під укіс, проект “Народний контроль. Спецвідрядження” вирушив у власний рейд ловити річкових браконьєрів. Результати - вражаючі. Просто посеред Пруту із численними порушеннями гравій видобувають автівки із наліпками “рідного” Новоселицького автодору. Місцеві активісти ж розповіли, що знає про це і прокуратура, і екоінспекція та, навіть, працівники ДАІ. Саме вони і мали б слідкувати, чи мають підрядники дозвіл перевозити річковий камінь. У Тисменицькому районі, що на Івано-Франківщині, журналісти лише за кілька годин виявили аж дві вантажівки та ескаватор, за допомогою яких видобували та перевозили гравій із Дністра. Тим часом, прокуратура Тисменицького району за весь рік зареєструвала лише одне кримінальне провадження за незаконний видобуток річкового каменю.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…