Вчора у Книгарні “Є” гості першої в Україні резиденції для молодих україномовних письменників “Станіславський феномен” продемонстрували свої поетичні відеоролики.
Нагадаємо, що гості літературної резиденції “Станіславський феномен” впродовж місяця живуть і творять у Франківську. Гості жовтневого покликання - письменниці Юлія Кручак та Анжела Богаченко.
Анжела Богаченко знімає відеопоезію вже чотири роки. Починала з відеоарту - “артхаусних” короткометражок, знятих на недорогий фотоапарат, а також створювала відео в анімаційній техніці “stop motion”. Останню використовує у своїх відео й дотепер. Потім Анжела зацікавилася відеопоезією і подала свою роботу на Молодіжний фестиваль відеопоезії “Поезія в кадрі. Класика”. “Я потрапила у короткий список фестивалю - непоганий початок, як на мене”, - згадує Анжела. “Потім у Києві з’явився фестиваль відеопоезії “CYCLOP”. Кожного року я беру в ньому участь. Торік мій відеоролик посів там третє місце”. Нещодавнє досягнення Анжели у галузі відеопоезії - це вихід її роботи у програму престижного фестивалю відеопоезії “ZEBRA” (Берлін).
Юлія Кручак також відзняла свою першу відеопоезію для фестивалю “Поезія в кадрі”, але неуважно прочитала умови конкурсу. Замість вірша класичного автора, Юля використала вірш Наталі Білоцерківець. В результаті її дебютний твір не потрапив на фестиваль. Потім Юлія зняла відеопоезію в рамках діяльності благодійно-мистецького фонду на підтримку онкохворої молоді “АрТерапія”. Відеоролик “Вилікуй мене весною” (на основі вірша Юлі) став таким собі листом для онкохворих молодих людей у одній з польських клінік. Перебуваючи у Франківську, Юлія вже встигла зняти два відео. Одне з них, на основі вірша Наталі Ткачик “Станіславів”, присвячене нашому місту.
Молоді письменниці показали на широкому екрані 8 відеопоезій.
А вже 29 жовтня у grand-cafe одного з кінотеатрів відбудеться заключний творчий вечір резиденток “Станіславського феномену”. Юлія Кручак та Анжела Богаченко читатимуть свої твори, підсумують перебування на резиденції. Зі словом виступлять також деякі відомі франківські письменники. Вхід на захід - вільний.
Довідка. Юлія Кручак - поетка, художниця, засновниця благодійно-мистецького фонду на підтримку онкохворої молоді “АрТерапія”. Народилася на Житомирщині. Студентка ЖДУ ім. І. Франка. Працювала вчителем української мови, літератури та образотворчого мистецтва. Лауреатка всеукраїнського конкурсу “Нові імена України” (2012), переможниця конкурсу “10. Молода республіка поетів” (2014). Учасниця багатьох фестивалів та мистецьких акцій. Вірші друкувалися у всеукраїнській періодиці.
Анжела Богаченко народилася у Донецьку, виросла в Миколаєві, а нині живе в Києві. Дівчина малює, пише та знімає відео. Робить дирижаблі, плавучі острови, збирає загублені речі то що. Вчиться на сценариста кіно в КНУКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого (майстерня Ірен Роздобудько). Повна вища освіта – миколаївський філіал КНУКіМ (дизайнер навколишнього середовища).
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…