Режисер-постановник, автор сценічної ідеї- засл. арт. України Тарас Жирко
Ідея- засл. арт. України Євген Нищук
Пластичне рішення- Ольга Семьошкіна
Композитор- нар. арт. України Роман Гринків
Художник з костюмів- Наталія Рудюк
ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ
В’язень сумління- засл. арт. України Євген Нищук
Панна у спогадах- Інна Цимбалюк
Солдат у спогадах- Євген Захарченко
Семен у спогадах- Анатолій Миколенко
У виставі використані пісні Святослава Вакарчука “Така, як ти” та Андрія Середи “Вийди, змучена людьми”.
ОЦІНКИ ТЕАТРАЛЬНИХ ЕКСПЕРТІВ
“Я маю ностальгічну ноту до Івано-Франківська і до його дорослого і лялькового театрів, до імені Марійки Підгірянки, яке він носить.
Щодо вистави, то вона світла, у ній є несподіванки. Разом з тим мені бракувало цілісності. Якщо у звукоряді виставі були мотиви карпатські, мелодії Східної України, мені б хотілося це бачити і візуально, тобто це мало б бути у костюмах. Сильно бракувало несподіваної пластики. І звичайно фінал… Він фінал чи не фінал?”
”Прекрасна робота Євгена Нищука. Він відкрив свій темперамент. Мало того, що він дуже відкритий і гарячий темперамент, він ще й став дуже пластичним. Це поєднання гострої карпатської емоції з Винниченком, який теж був природою поставлений бути епіцентром української культури. Це дає дуже гарний результат. Я дуже рада за Євгена. Дай Боже, щоб усі його бачили і давали можливість працювати, давали виразати його думку, почуття і передчуття.”
“Завдання актора, який грає моно виставу надзвичайно складне. Йому одному треба прожити життя тих персонажів, про яких він розповідає і про всю ту ситуацію, в якій опинився його герой. Для мене таке мірило майстерності актора, коли я бачу цю історію, наче у кіно, тільки від розповіді актора. Хоча у виставі і були елементи кіно, але і без них я бачила всю історію, момент кохання вилився в гімн життю, бо актор вразив надзвичайною емоційністю, темпераментом, пропущеним через себе, через свою душу. Цей темперамент було фізично видно: як хвилі енергії та емоцій перекочувалися у зал з глядачами. Поривчастий, емоційний, красивий, привабливий… Через таке виконання, мені здалося, що ця історія Винниченка про зустріч чоловіка і жінки і те, що раптом між ними виникло. Він зробив уособленням почуттів взагалі. Таким трактуванням їм з режисером вдалося розповісти про вершину людських почуттів на всі часи.”
”Вистава дуже гарна, прекрасна. Чудова робота Євгена Нищука. Я чув багато відгуків про цю виставу… Тепер я на власні очі побачив, що це справді темперамент, слово, пластика. Це все робота колективу, я розумію, що це не лише заслуга актора. Тема вистави - на часі. Я дуже радий, що у нас є розвиток такого театру. Актора видно уже, але він ще розкриється. Є. Нищук показав перспективність. Він молодий, гадаю, скоро він стане в один ряд з акторами театру Франка.”
“Не задля красного слівця, не для того щоб хвалити міністра скажу, що момент кохання відбувся! І кохання переможе все! От цей девіз і больова точка цієї вистави зараз дуже на часі. На ненависті нічого не побудуєш… тільки кохання! І ще таке кохання всеперемагаюче, яке нам показав Євген, воно дійсно підкорює. Тому, це гідне завершення фестивалю, я вважаю. Така собі оптимістична нота - духопідйомна і прекрасна вистава. Ну а щодо професійного - тримати людей півтори години одному акторові, -то багато чого варте. Треба володіти харизмою і в нього це є… для того, щоб тримати всіх і на єдиному диханні провести всю виставу.”
“Ви ж самі бачите по реакції публіки, що вистава прекрасна. Актор талановитий. Нічого сказати не можу про нього, як про міністра, бо ще не дуже добре знаю його справи… але вистава чудова, динамічна, одному актору тримати цілий зал стільки часу - це треба вміти. Це вистава, яка змушує нас теж задуматися про свої вчинки, про те, що ми робимо з своїм життям, про кохання. Ну і дуже цікаве поєднання такого жанру - кіно-театр. Мені здається, що вистава вдалася.”
“Враження дуже сильне. Найбільшого мірою це заслуга актора і хореографа. До них у мене запитань абсолютно немає. Балетмейстер цієї вистави - відома особистість. Вона добре працює, вона відчуває нерв. Євгена Нищука я бачила вперше. До Майдану навіть не знала що є такий актор. Я побачила, що я була незнайома з чудовийм актором. Він актор дивовижних можливостей. Він унвіерсальний актор. І ще, у нього є важливі раси, які дуже потрібні для сьогоднішнього дня: він порядний, чесний, добрий та щирий. Я розумію, що актору це не завжди потрібно, але в наш час - потрібне. В наш важкий час дуже важливо вірити не тільки актору, а й людині. В нас мало віри. Ми, професіонали, побачили, що Євгеном зроблена велика акторська робота. Було багато незрозумілого в режисерському рішенні, але все це було перекрито інтонацією та ритмом, які були передані відчуттям теми трагічності межі головним актором. Він це прекрасно зробив. Я гадаю, в більш вдало розробленому режисерському матеріалі йому було б легше.”
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…