Російські учасники “Вікіпедії” перейменували Київську Русь у Давньоруську державу, аргументуючи тим, що цю назву визнає офіційний друкований орган уряду РФ.
Між авторами російськомовній версії “Вікіпедії” тривають суперечки щодо перейменування сторінки “Київська Русь” на “Давньоруську державу”, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на ain.ua.
У статтях енциклопедії також з’явилися правки у багатьох твердженнях. Зокрема, там зазначено, “Русь - це народ , що склав громадську верхівку Руського каганату, а термін “Київська Русь” виник наприкінці ХІХ століття».
Наразі між учасниками “Вікіпедії” триває бурхливе обговорення з приводу коректності цих правок. Один з аргументів прихильників “Давньоруської держави» полягає в тому, що цей термін визнає офіційний друкований орган уряду Російської Федерації. Їхні опоненти аргументують термін “Київська Русь” посиланням на літописи та історичні джерела. В той самий час в українській “Вікіпедії” стаття, як і раніше, стаття називається “Київська Русь” і розбіжностей з приводу її змісту в учасників немає.
Як відомо, це не єдиний випадок, коли думки учасників онлайн-енциклопедії з приводу тих чи інших історичних подій кардинально розходяться. Наприклад, зараз «Вікіпедія» містить аж три статті про Крим - «Автономна Республіка Крим», «Республіка Крим» і, власне, «Крим». Також в енциклопедії немає одностайності в думках щодо нападу Росії на Грузію в 2008 році. У російській версії «Вікіпедії» стаття називається «Збройний конфлікт у Південній Осетії (2008)» , а в українській - «Російсько-грузинська війна 2008». Аналогічна ситуація і з «Волинської різаниною» та «Волинською трагедією».
За словами фахівців, фінальна версія будь-якої сторінки у «Вікіпедії» зовсім не обов’язково може відповідати історичним фактам. Один із засновників «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич наголошує, що зміни до статті може внести будь-який, в тому числі і анонімний, користувач. Але правки з’являться лише після того , як їх схвалить один з так званих «патрульних».
Таких «патрульних» в українській енциклопедії близько 200 осіб , у російській - у кілька разів більше. Якщо ж думки патрульних з приводу змісту статті розходяться, починається обговорення, де сторони наводять аргументи на свою користь. Підсумкове рішення приймається третьою стороною , яка не бере участі в суперечці - так званим арбітражним комітетом . До комітету входить до семи арбітрів , яких переобирають раз на півроку, а рішення щодо спірних питань приймається більшістю голосів.
Пероганич зазначив, що хоча «Вікіпедія» і є авторитетним джерелом інформації, довіряти до кінця їй все ж не варто і спірні факти краще перевіряти в першоджерелах.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|