Вже кілька тижнів в Івано-Франківську діє пункт допомоги біженцям з Криму, що розташувався у НД “Просвіта” на Грушевського. Саме сюди прибувають кримчани та українці з південного сходу, яким через російську окупацію та загрозу для життя довелось покинути рідну домівку. Серед “біженців” є багато дітей.
Для кримських родин у “Просвіті” створили “зал очікування”, збирають одяг, продукти, засоби гігієни та інші необхідні речі від небайдужих прикарпатців.
Як розповідає один із волонтерів, пані Галина, тут завжди потрібна допомога від мешканців Франківщини. “До нас приходить багато людей, що пропонують свою допомогу. На жаль, більшість з них не мають багато вільного часу і приходять до нас на годину чи дві. Цього трошки замало. Є дівчата, що сидять тут зранку до вечора. Та роботи багато, тому потрібні ще вільні руки. Тут немає ніякої складної роботи - сортувати одяг чи записувати людей що приходять з власними пропозиціями допомоги”, - зауважує волонтер.
На запитання, чого, крім вільних рук, потребують у Пункті допомоги, пані Галина радить звертатись конкретно у “Просвіту” чи за телефонами гарячої лінії.
“Бо часто в нас трапляється ситуація, що ми скажемо “нам потрібен одяг на 9 річну дитину” . А вже за годину люди несуть одяг певного розміру. Хоча потреби у великій кількості одягу однакового розміру немає. Тому краще, щоб людина, яка хоче допомогти, цікавилась потребами у той час саме тут, у нас”, - вважає жінка.
Крім того, на думку дівчат-волонтерів, “дозована” та поступова допомога буде набагато кориснішою. Адже таким чином можна зберегти фінансовий ресурс благодійників.
“Ми зараз переконуємо людей залишати власні координати, щоб телефонувати їм за потребою. До прикладу, коли потрібні ще ліки чи продукти. Це краще, ніж коли тут наносять повну кімнату, а потім хвилюються, куди все пішло”, - вважають волонтери.
За цією ініціативою волонтери завели зошит, куди люди записують пропозиції. Тобто хто і чим можуть допомогти. Їм телефонують за потребою.
“Тут є різні ідеї. Одні можуть транспортом раз на тиждень допомогти, інші - бавити дітей на вихідних. Ще хтось готовий молоко раз на тиждень привозити. Скільки людей - стільки ідей. Звичайно, є частина, що надають ту чи іншу разову допомогу. У всіх різні можливості”, - пояснює волонтер Сніжана.
Загалом тут постійно потрібні засоби гігієни, продукти харчування, канцтовари для дітей, іграшки, ліки, дитячі книжки російською мовою та інше. Перелік постійно змінюється, тому варто консультуватись з Пунктом допомоги.
Телефони координаційного центру Пункту допомоги:
099-311-25-15;
067-3411160;
050-37-32-207;
050-66-30-132
Крім усього вище переліченого в просвітянському координаційному центрі діє повний соціальний супровід.
Разом із волонтерами працюють спеціалісти Міграційної служби, які допомагають прибулим людям із виробленням документів та взяттям на облік. Також тут працюють спеціалісти зі служби зайнятості, які готові допомогти із працевлаштуванням, та відновити (чи встановити) виплати по допомозі безробітним.
Працюють тут і спеціалісти із Департаменту соціальної політики ОДА, які допомагають отримати соціальні виплати за місцем тимчасового проживання (це виплати на дітей, допомога інвалідам, пенсії), разом з спеціалістами служби зайнятості вони допомагають працевлаштуватись або ж розмістити особу яка цього потребує до інтернату. Кожна новоприбула сім’я одразу потрапляє на облік до спеціалістів вказаного департаменту.
До волонтерської роботи також долучилися медики і освітяни. Перші надають прибулим біженцям невідкладну медичну допомогу, виписують ліки при загостреннях чи хронічних хворобах, а кому вкрай необхідно, то того можуть влаштувати до лікарні. Освітяни ж опікуються влаштуванням дітей до дитячих садочків та шкіл. Також вони переймаються реєстрацією на зовнішнє незалежне тестування.
На даний момент на території області перебуває майже чверть тисячі біженців. Але ця цифра постійно змінюється. Адже одні люди приїжджають, а інші від’їжджають. Відповідно й змінюються їхні потреби.
Волонтери кожних два дні обдзвонюють всіх прибулих та запитують, які у них проблеми, і вже потім намагаються їх вирішити.
На даний момент (26.03), окрім помічників, координаційний центр потребує спідньої білизни - чоловічих і жіночих трусів різних розмірів(спідня білизна обов’язково повинна бути новою або ж невживаною). Також в “Просвіті” потрібні шкарпетки (особливо чоловічі).
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|