Морський тральщик “Черкаси” після спроби вирватися з озера Донузлав зайняв оборону і залишається вірним присязі разом з десантним кораблем “Костянтин Ольшанський”.
Про це виданню “Українська правда” повідомив командир корабля “Черкаси” Юрій Федаш.
Він розповів, що в 9 ранку закінчився термін ультиматуму, поставленого російськими військовими.
Кораблі “Костянтин Ольшанський”, “Кіровоград”, “Чернігів” пішли до причальної стінки за наказом командира бригади. “Черкаси” відмовилися виконувати такий наказ.
Після цього, командування ВМС усунув командира бригади, і кораблі тимчасово зупинилися, а “Костянтин Ольшанський”, відійшов від причалу і став на якір.
“Проте через три години, морський тральщик “Чернігів” все ж пішов до причалу, щоб здати корабель. За ним пішов середньо-десантний корабель “Кіровоград”. Вони не побачили підтримки країни, держави”, - розповів він.
“Після цього ми, морський тральщик “Черкаси” під пісню “Ворогові не здається наш гордий варяг” пішов на вихід з озера Донузлав і спробував відтягнути один корабель, щоб звільнити собі вихід”, - розповів Федаш.
“Оскільки не вистачило потужності, почали рватися кінці, але десь протягом години ми відтягували корабель. Ми попросили допомоги у морського тральщика “Чернігів”, щоб можна було відтягнути удвох, на що ми отримали відмову”, - розповів капітан тральщика ”Черкаси”.
За його словами, з-за цього “операція не увінчалася успіхом”.
“За цей час підлітали вертольоти, снайпери були навколо. Обстановка нарощувалася кожну хвилину, ми не звертали на це увагу, нас це не лякало”, - додав він.
“Після того, як більше не було можливості щось робити, корабель залишив кінці, щоб не сісти на мілину. Після цього ми пішли займати оборону, став на якір і тримає кругову оборону з великим десантним кораблем “Костянтин Ольшанський”, - розповів Федаш.
Він також розповів, що вранці в п’ятницю написали рапорт на звільнення і зійшли з корабля 2 офіцера, один мічман та 9 чоловік особового складу.
“З рештою екіпажем, корабель не в повному складі, але ми продовжуємо тримати оборону. Здаватися не збираємося. Кожен член екіпажу сказав, що не хоче в такій ганьбі, як здача, брати участь”, - повідомив офіцер.
Відповідаючи на питання, чи підняли ті кораблі, які підійшли до причалу, російські прапори, він відповів, що “можливо, що у них є домовленість підняти триколор в суботу”.
Між тим, активіст громадської ініціативи “Україна з Вами” Олексій Тамразов повідомив в Facebook, що станом на 19:15 всі кораблі залишаються під українським прапором. У чатсності, в озері - “Костянтин Ольшанський” і “Черкаси”; біля берега - “Чернігів”, “Кіровоград”, “Вінниця”, “Генічеськ”, “Херсон” і ”Феодосія”.
За даними активіста, термін ультиматуму українським морякам продовжено до понеділка.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…