28 лютого 2014 року Центр дослідження суспільства опублікував рейтинг прозорості національних вищих навчальних закладів.
Як повідомляє прес-служба центру, в рамках пілотного проекту Центр дослідження суспільства вирішив оцінити рівень фінансової прозорості українських національних вищих навчальних закладів.
“Готовність відповідати на запити і надавати інформацію фінансового характеру виступає маркером того, наскільки наші університети схильні звітувати перед громадськістю, передусім за розподіл отриманих з бюджету коштів, та наскільки вони є відкритими”, - зазначають у Центрі дослідження суспільства.
“Для оцінки прозорості університетів ми надіслали по 5 запитів у 110 національних вищих навчальних закладів України (до рейтингу не включено 7 вишів, підпорядкованих силовим відомствам). У цих запитах Центр дослідження суспільства просив надати кошторис, перелік нерухомості, перелік транспортних засобів, штатні розписи та копії декларацій про доходи керівництва університетів. Окрім цього, оцінювалась готовність вишів надавати інформацію по телефону, а також дотримання вимог закону щодо наявності інформації про держзакупівлі на офіційних сайтах університетів”, - повідомили укладачі рейтингу.
Відповідно до результатів оцінки, найбільш відкритими і прозорими університетами стали Івано-Франківський національний медичний університет, Тернопільський національний технічний університет ім. Пулюя та Глухівський національний педагогічний університет ім. Довженка. Щодо типів університетів, то найкраще відповідали аграрні та педагогічні. Серед великих університетських міст найвищі середні показники мають університети м. Харкова.
Проведене дослідження показує, що далеко не всі національні університети готові звітувати громадськості та дотримуватись вимог законодавства про доступ до публічної інформації.
“Подекуди виші намагались безпідставно віднести запитувану інформацію до інформації з обмеженим доступом. Часто запити ігнорувались або ж надавалась відмова без обґрунтування. У таких випадках Центр дослідження суспільства звертався до прокуратури, однак остання реагувала далеко не завжди”, - наголошують експерти.
У Центрі дослідження суспільства також зазначили, що на сьогодні не існує єдиного підходу до розуміння “права на доступ до публічної інформації”. ВНЗ дуже по-різному відповідають на ідентичні запити, те саме стосується і розгляду скарг прокуратурою та оскарження в судах. Також попри те, що забезпечення відкритості установ, котрі фінансуються з державного бюджету, є загалом законодавчо врегульованим, на заваді стають традиції закритості, культу секретності та небажання звітувати перед громадськістю.
Рейтинг та детальний аналіз даних доступні на сайті Центру дослідження суспільства.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|