2015 © Коломия ВЕБ Портал / info@kolomyya.org


повернутися на головну


Пошук:

 
  Форум
  Єпархія УГКЦ
  Бізнес каталог
  Інвестиції
  Історія
  Видатні особи
  Освіта
  Культура
  Медицина
  Коломийське МБТІ
  Місто. Влада
  Фотогалерея
  Відео
  Оголошення
  Туризм
  Горящі путівки
  Готелі
  Ресторани, кафе
  Дозвілля


переглянути каталог


Новини партнерів

Завантаження ... Ю.Молодій © 2000-2015

Відбувся Х-й Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2013-11-22 10:15:10

Осінь у Ніжині асоціюється з рядом знаменних дат і подій, але найдовшим та найулюбленішим святом мистецтва для жителів міста уже 9 років поспіль є Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької, який проводиться на базі Ніжинського академічного українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського. 

Традиційно фестиваль розпочинається 27 жовтня - в день виходу Марії Константинівни Заньковецької на професійну сцену в ролі Наталки Полтавки за одноіменним твором І.Котляревського 1882 року. Патронеса фестивалю, Марія Заньковецька - перша Народна артистка України, одна з основоположників і фундаторів Національного театрального мистецтва, артистка театру корифеїв, народилась і виросла на Ніжинщині, неодноразово приїздила до нашого міста, організовувала в Ніжині аматорські театральні гуртки; тому фестиваль жіночої творчості присвячено саме цій великій жінці, яка присвятила своє життя служінню мистецтву - театрові. 

Ця осінь не стала винятком, 27 жовтня усі з нетерпінням чекали відкриття ІХ-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької, білети на всі вистави були розкуплені ще за довго до відкриття. 

Оцінювало, представлені на фестиваль роботи, високопрофесійне журі у складі: голова журі Підлужна Алла Антонівна - театрознавець, лауреат премії НСТД України у галузі театрознавства та театральної критики. 

Члени журі: 

Макаров Володимир Андрійович - заслужений працівник культури Російської Федерації, заступник голови - секретар Спілки театральних діячів Російської Федерації (Всероссийское театральное общество)”. 

Соколенко Алла Василівна - заслужена артистка України, Лауреат премії Марії Заньковецької НСТД України,художній керівник Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.Коцюбинсько. 

Архипов Герман Борисович - режисер театру й кіно, кінопродюсер кінокомпанії “ZEBRA FILM”. 

Забарний Олександр Вадимович - кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України, декан філологічного факультету НДУ імені М.Гоголя, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, поет, Голова альтернативного (студентського) журі фестивалю. 

На фестивалі уже не перший рік працює альтеранативне (студентське) журі, головою якого є О.В.Забарний. Цього року альтернативне журі, окрім звичайного визначення переможця в номінації “Приз глядацьких симпатій”, разом з літературно-драматургіною частиною Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М. Коцюбинського проводило анкетування серед глядачів по кожній з вистав. В анкеті гядачі мали оцінити виставу та гру головної героїні за 5-ти бальною шкалою. Це дало змогу краще оцінити смаки й уподобання ніжинського глядача, а також більш об’єктивно визначити переможця в номінації “Приз глядацьких симпатій”. 

Отже, 27 жовтня, день перший. 

Відкрився фестиваль виставою Київської академічної майстерні театрального мистецтва “Сузір’я” (художній керівник - н.а.України Олексій Кужельний) “Мені тісно в імені своєму” Тетяни Іващенко, режисер-постановник Володимир Борисюк. 

Перед нами історія давно не нова - про кохання відомого російського поета Сергія Єсеніна та американської танцівниці Айседори Дункан ще свого часу ходили цілі легенди. Взаємовідносини, життя та смерть цих двох яскравих особистостей хвилююче й досить переконливо зіграли з.а. України Євген Нищук та з.а. України Лариса Трояновська. Декорацій мало, вони схематичні (пляшки зі свічками та ляльки-маріонетки самих же героїв), а на сцені пролітають цілі роки… Гра Лариси Трояновської не залишила байдужим ні глядачі, ні журі. 

Так, з.а. України Лариса Трояновська була нагороджена у номінації “За біографічну переконливість образу”, глядачі ж оцінили гру актриси на 4.2 бали. 

Хотілося б зазначити ще одну номінацію, пов’язану виставою “Мені тісно в імені своєму”. Уже 5 років поспіль на фестивалі представлені різними театрами роботи драматурга Тетяни Іващенко, тому “За вірне служіння театру” - нагороджується драматург Тетяна Іващенко (м.Київ). 

Другий день фестивалю, 28 жовтня. 

Тема кохання продовжується, але вже зовсім іншу історію ми бачимо на сцені… Вистава “Коханці” Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені І.Озаркевича (директор та художній керівник - з.а. України Дмитро Чиборак) за твором Бернарда Слейда, режисура, сценографія та музичне оформлення Кузика Сергія. 

І знову на сцені не момент, не день і навіть не два, а кохання відстанню в життя…Він (має дружину, троє дітей, улюблена робота) та Вона (любляча дружина, дбайлива мати). Та, доля, ніби жартуючи з ними, зводить їх разом у невеличкому готелі провінційного міста… Сталася ніч шаленого кохання… Але настав ранок… 25 років вони зраджують своїм благовірним і вінчаним, зустрічаючись раз на рік в одному готелі в один і той самий час. Шалено кохаються й обговорюють сімейні теми, сваряться й миряться, потім розходяться, щоби вдома народжувати дітей від своїх законних нелюбів. І як назвати їхні стосунки? Вони занадто палкі й щирі, як для банальної розпусти, до того ж довготривалі. Вони занадто серйозні, як для флірту. З точки зору моралі, вони недопустимі, вони руйнують сім’ю. Варто згадати ще одного персонажа, внесеного режисером - Санта-Клауса. Цей веселий Дід Мороз слугує своєрідною “буферною зоною”, він знижує напругу та є перехідним етапом до наступного “кроку”. Слід обмовитися, що вистава рекомендована для перегляду тільки для дорослої публіки. 

І щира гра головної героїні Доріс - артистка Мар’яна Іванович була нагороджена у наступній номінації: “За яскраве сценічне проживання ролі”., глядачі ж оцінили гру героїні на 4.4 бали. 

День третій, 29 жовтня. 

На сцені Московський драматичний театр на Перовській (директор - з.п.к. Російської Федерації Андрій Панченко). І знову без кохання не обійшлося… Вистава “В очікуванні на Нього” Михайла Хейфеца, режисер-постановник з.а. Росії, з.а. України, Лауреат премії міста Москви та художній керівник цого ж театру Кирило Панченко. 

Казка для жінок і про жінок, зовсім різних не лише за характером, але й віком, вихованням, поглядами на життя… Що ж їх об’єднало разом? - Інтернет і щасливий випадок. Самотні, вони мріють про Нього - видного, розуміючого, сильного. Чотири героїні приходять на побачення “всліпу” до старого парку, але Він не прийшов та і навряд чи прийде. Але відсутність чоловіка поряд не в змозі зупинити жінку, яка хоче вірити, навіть не в нього, а в диво. Ряд веселих сценічних ситуацій, ліричні нотки, тонкий гумор, правдивість і життєвість не залишили байдужим нікого в залі. 

Таким чином, маємо високі оцінки і нагороди в наступних номінація: 

Кращий акторський жіночий ансамбль” - нагороджуються з.а. УРСР Світлана Загородня, з.а.Росії Галина Чігасова, артистки Софія Безрукова та Ельвіра Гірфанова за виконання ролей Бабусі, Інтелігентки, Блондинки та Неповнолітньої. 

Та найголовніша нагорода фестивалю в номінації “Краща жіноча роль на фестивалі” - “Обласна премія імені Марії Заньковецької” нагороджується заслужена артистка УРСР Світлана Загородня (Варецька) за виконання ролі Бабусі. Такі результати є свідченням неабиякого акторського таланту та високого рівня театру взагалі. Оцінка глядачів: 4.7. 

День четвертий, 30 жовтня. 

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького (директор - Володимир Єфімов) з виставою “Вісім люблячих жінок” за твором Робера Тома, режисер-постановник - Микола Горохов. 

Комедія-детектив, жанр складний для постановки на сцені театру, де місце і час дії змінити дуже важко. Отже, на сцені 50-ті роки. Французька провінція. Напередодні Різдва у великому будинку збирається велика родина. Але радість зустрічі затьмарює страшна подія: господаря будинку знайдено мертвим у своїй спальні. Поліція не прибуде вчасно: хтось перерізав телефонний шнур і дроти в машині, до того ж ворота будинку занесені снігом. Відрізані від навколишнього світу, вісім жінок, близьких до господаря дому, починають самостійне розслідування. Перелякані жінки (адже одна з них вбивця!) починають із підозрами розпитувати один одного про те, що робила кожна з них у ніч убивства. Скільки ж сімейних таємниць відкривається водночас! Усі старанно брешуть про себе і один про одного, намагаючись відвести від себе підозру, але правда неминуче відкриється. Страшна, несподівана правда… Але фінал стає ще несподіванішим за виявлені подробиці - господар живий і лише вдавав мертвого, аби дізнатись, що про нього думають його рідні, але виявлена правда його вбиває, - він кінчає життя самогубством. Не зовсім комедійний фінал, але детективна інтрига трималась протягом усієї вистави. 

Не залишилась і ця вистава без нагород: “Краща жіноча роль другого плану” - нагороджується заслужена артистка України Вікторія Майстренко за виконання ролі Огюстіни у виставі “Вісім люблячих жінок” Р.Тома. Глядачі ж оцінили гру актрис на 4.1 бала. 

День п’ятий, 31 жовтня. 

Потішити прекрасною роботою ніжинського глядача приїхали актори Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки (художній керівник н.а.України, герой України, з.д.м Росії Михайло Резнікович). Вистава “Скажена кров” Н. Ерпулата та Й. Хілльє, режисер-постановник - Алла Рибікова. 

Вистава як експериментальна робота поставлена на Новій сцені Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки за участю артистки театру Наталі Шевченко та студентів акторського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого (курс професора Михайла Резніковича). 

Сюжет коротко можна окреслити так: звичайна школа, можливо, десь у Берліні, в одному з районів компактного проживання мігрантів зі Сходу. Звичайний клас. Звичайний урок німецької літератури на тему “Твори Ф. Шіллера”. Звичне всім повальне незнання суті предмета, на тлі поведінкової розбещеності учнів, що межує з непристойністю. Рутинний хід занять порушує несподівана подія: з сумки одного учня падає на підлогу зброя. Справжня. Бойова. Учителька виявляється спритнішою,- і зброя потрапляє до неї в руки, що докорінно змінює хід уроку. Осягнення великих гуманістичних основ європейського мислення відбувається тепер під дулом пістолета. Граючи “Розбійників” Ф. Шіллера, зіпсовані підлітки приміряють на себе ролі лиходіїв і героїв. Повільно, але все ж приходить до них усвідомлення, що їх світ обмежений, агресивний і несправедливий. В анотації до вистави концепцію п’єси сформульовано так: щоб отримати особисту свободу, необхідно дотримуватися відповідальності перед більшістю, але у окремої особистості завжди залишиться бажання знехтувати цією взаємозалежністю. 

Вистава складна, над нею слід думати, вона піднімає важкі й болючі питання сьогодення. І тому не випадково, що “Призом глядацьких симпатій” нагороджено колектив студентів акторського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого (курс професора М.Резніковича, ректор університету академік, професор О.Безгін). 

Ще одна нагородна фестивалю пов’язана саме з цією виставою - “Краща режисура” - нагороджується режисер Алла Рибікова за постановку вистави “Скажена кров” Н.Ерпулат та Й.Хілльє. 

Оцінка глядачів: вистава - 4.5, головна героїня - 4.4. 

День шостий, 1 листопада. 

80 років від дня заснування Ніжинського театру!!! 

Для нашого театру це, мабуть, найбільш хвилюючий день - 80 років від дня заснування нашого театру!!! “Ніч на полонині” Олександра Олеся, режисер-постановник Алла Соколенко. Сюжет усім давно відомий. Карпатські гори й ліси - місце дії цієї казкової, пісенної вистави. Українські народні оповіді й легенди про мавок, лісовиків, чугайстрів та інших лісових мешканців оживають перед глядачем, переносячи його в реальність, наповнену магією природи й поезією любові. Молодий вівчар Іван (арт.А.Буняєв) уперше йде на гірське пасовище і потрапляє до цього чарівного світу. Закохавшись у лісову красуню Мавку (арт.Л.Муквич), Іван відмовляється від земної любові до своєї нареченої, Марічки (арт. Ю.Пилипенко), й намагається відректися від своєї людської суті. Внутрішня боротьба, душевна роздвоєність між земним і надприродним не дають спокою Іванові. І лише у Божественному началі він знайде спокій. 

Наша вистава не оцінюється на фестивалі, оскільки ми є його організаторами. І хоча журі не оцінювало дану роботу, зате оцінили її глядачі, і досить високо: вистава - 4.6, головна героїня - 4.5. 

З нагоди 80-річчя до театру завітало багато високоповажних гостей. Звучали привітання, побажання процвітання та успіхів, але найбільшим сюрпризом і подарунком не лише для акторів, працівників театру, але й для усіх ніжинців, які люблють наш театр, підтримують його - це надання звання “Академічного”. Завдяки особистої підтримки голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка та високої оцінки роботи театру Міністерством культури України відбулася така визначна подія не тільки для творчого колективу під керівництвом заслуженого працівника культури України Юрія Муквича та міста Ніжина, але й для всієї Чернігівщини. І відсьогодні наш театр іменується, як Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського. 

День сьомий, 2 листопада. 

І знову на сцені тема кохання: любовна історія “Віддана дружина” за твором С.Моема Гомельського обласного драматичного театру, режисер-постановник з.а. РБ Віктор Чепелєв. 

Дружина - чарівна пані та зразкова господиня. Чоловік - приємний джентльмен, хороший лікар, відмінний сім’янин. І - коханець найкращої подруги дружини. Про цей зв’язок говорить вже увесь Лондон, і тільки дружина продовжувала робити вигляд, що нічого не помічає, а коли ситуація дозріла -  розумна жінка дає витончену відповідь на зраду чоловіка: їде в подорож із колишнім нареченим, який її любив усе життя (аби відчути справжнє кохання) з наміром опісля повернутися додому, до законного чоловіка. І глядачі достойно оцінили дану роботу: вистава - 4.4, головна героїня - 4.5 

День восьмий, 3 листопада. 

Кримський Академічний Український Музичний театр (директор театру Загурський В.І.) з музичною трагікомедією “Євреї нашого двору” за твором О.Каневського, режисер-постановник н.а. України С.Сміян. Дія відбувається в післявоєнній Одесі у дворику багатоквартирного будинку, де кожен з мешканців живе на очах у всіх: зі своїми надіями, любов’ю, розчаруванням і проблемами… Де ніколи не зникає гумор та іронічне ставлення як до себе, так і до того, що відбувається навколо. Де завжди можна знайти підтримку й допомогу. Вистава розповідає про долю однієї одеської сім’ї та її найближчих родичів і сусідів. Кожен образ типічний та впізнається. 

Вистава “Євреї нашого двору” перемогла в номінації “Краща музична вистава на фестивалі” і в цій номінації вона була чи не єдина претендентка. Глядачі ж оцінили її так: вистава - 4.4, головна героїня - 4.1. 

День дев’ятий, 4 листопада. 

Сєвєродонецький міський театр драми (директор та художній керівник - Ірина Суханова) представив на суд ніжинського глядача вимушену драму “Вибач, я на хвилинку…”, режисер-постановник Ігор Гладкий. 

Вистава сама по собі не тривала в часі, не має занадто складного сюжету, перипетій, героїв також не багато, але в цілому цікава. Усе починається з неуважності дами, що спустилася до вбиральні без гаманця. Під приводом того, що не бажає втрачати оплату за послугу, прибиральниця (жінка, що стоїть на нижчій сходинці соціальної піраміди), йде на всілякі хитрощі, щоб відчути владу над представницею аристократичного суспільства, змусити вислухати себе, помітити. У свою чергу остання пускається на хитрість, яка поступається місцем торгу, образам… Під тиском ситуації, що склалася, вона не в змозі стримати потік емоцій, знесилена від безвиході, на вигляд самодостатня дама, раптом, дозволяє зрозуміти, що в її житті присутня драма, яку вона приховує не тільки від сторонніх, але, можливо, і від себе. Зірвавши з відвідувачки маску благопристойності і достатку, прибиральниця вбиральні, мимоволі підкреслює, що там, всередині, де не має значення твоє положення в суспільстві (а разом з ним і зовнішнє благополуччя), всі ми між собою рівні. А при відвідуванні настільки пікантного громадського місця - і поготів. Ті ж, хто підіймається трохи вище, чомусь забувають про це. За шаром гриму і відчуттям власної значущості ховаються такі ж проблеми, як і у тих, кого вони вважають нижчими за себе. 

Журі високо оцінило дуетну роботу головних героїнь і нагородило їх дипломом у номінації: “Кращий акторський жіночий дует” - нагороджуються артистки Ірина Суханова та Галина Сінаревська за виконання ролей Дами та Прибиральниці у виставі “Вибач, я на хвилинку…” за мотивами західно-європейських драматургічних сюжетів. 

Останній десятий день фестивалю, 5 листопада. 

Закриває фестиваль традиційно Національний академічний український драматичний театр імені М.Заньковецької (директор - з.д.м. України Андрій Мацяк, худоджній керівник - н.а.України Федір Стригун). Цього року ніжинці переглядали виставу А.П.Чехова “Дама з собачкою”, режисер-постановник н.а. України Таїсія Литвиненко. 

Історія знайома, як світ: Він, вона та сплетіння почуттів. І знову у повітрі відчувається легкий аромат Чехова: монологи коханців, які не завжди можуть бути тими, ким є насправді. У витонченій манері… Під чарівні звуки музики… Зустріч Дами з Кавалером, зустріч Місяця та вранішньої Зорі, історія про двох людей, яким краще було б не зустрічатись. 

Мінімум декорацій, максимум міміки, жестів, відвертості з глядачем. Журі фестивалю нагородило артистку Анну Матійченко за виконання ролі Анни Сергіївни у виставі “Дама з собачкою” А.Чехова дипломом у номінації “Вишуканий психологічний образ”. 

Глядачі також люблять Львівський театр і високо оцінили його роботу: вистава та головна героїня - 4.3 бали. 

Отож, фестиваль закінчився, залишивши по собі море приємних вражень, емоцій, тепла і радості, адже значення театрального заходу такого рівня для нашого міста більш ніж велике. Тому, хочеться висловити подяку нашим спонсорам та меценатам, які фінансово допомагають нам в організації та проведенні цього фестивалю: відкритому акціонерному товариству “Ніжинський дослідно-механічний завод” (голова правління Ворона Анатолій Павлович); туристичній агенції “Феєрія Мандрів” - Ніжинське відділення (директор Волощук Олександр Анатолійович); студії фотосувенірів “Віком” (директор - Породько Валерій Васильович); депутату Ніжинської міської ради Шалаю Олександру Віталійовичу. А також висловлюємо подяку інформаційній підтримці фестивалю: газеті “Вісті” (головний редактор Білоусенко Максим Валерійович), газеті “Ніжин-інфо” (головний редактор - Охріменко Світлана Сергіївна), ніжинському телебаченню “НТБ” (директор - Ковальов Сергій Анатолійович). 

Але найбільшу подяку хочеться висловити ніжинському глядачеві, який так любить його величність ТЕАТР!!! 

При використанні матеріалів обов'язкове посилання на Коломия ВЕБ Портал

 

Tweet

архів розділу "Новини та події"

3108 3107 3106 3105 3104 3103 3102 3101 3100 3099 3098 3097 3096 3095 3094 3093 3092 3091 3090 3089 3088 3087 3086 3085 3084 3083 3082 3081 3080 3079 3078 3077 3076 3075 3074 3073 3072 3071 3070 3069 3068 3067 3066 3065 3064 3063 3062 3061 3060 3059 3058 3057 3056 3055 3054 3053 3052 3051 3050 3049 3048 3047 3046 3045 3044 3043 3042 3041 3040 3039 3038 3037 3036 3035 3034 3033 3032 3031 3030 3029 3028 3027 3026 3025 3024 3023 3022 3021 3020 3019 3018 3017 3016 3015 3014 3013 3012 3011 3010 3009 3008 3007 3006 3005 3004 3003 3002 3001 3000 2999 2998 2997 2996 2995 2994 2993 2992 2991 2990 2989 2988 2987 2986 2985 2984 2983 2982 2981 2980 2979 2978 2977 2976 2975 2974 2973 2972 2971 2970 2969 2968 2967 2966 2965 2964 2963 2962 2961 2960 2959 2958 2957 2956 2955 2954 2953 2952 2951 2950 2949 2948 2947 2946 2945 2944 2943 2942 2941 2940 2939 2938 2937 2936 2935 2934 2933 2932 2931 2930 2929 2928 2927 2926 2925 2924 2923 2922 2921 2920 2919 2918 2917 2916 2915 2914 2913 2912 2911 2910 2909 2908 2907 2906 2905 2904 2903 2902 2901 2900 2899 2898 2897 2896 2895 2894 2893 2892 2891 2890 2889 2888 2887 2886 2885 2884 2883 2882 2881 2880 2879 2878 2877 2876 2875 2874 2873 2872 2871 2870 2869 2868 2867 2866 2865 2864 2863 2862 2861 2860 2859 2858 2857 2856 2855 2854 2853 2852 2851 2850 2849 2848 2847 2846 2845 2844 2843 2842 2841 2840 2839 2838 2837 2836 2835 2834 2833 2832 2831 2830 2829 2828 2827 2826 2825 2824 2823 2822 2821 2820 2819 2818 2817 2816 2815 2814 2813 2812 2811 2810 2809 2808 2807 2806 2805 2804 2803 2802 2801 2800 2799 2798 2797 2796 2795 2794 2793 2792 2791 2790 2789 2788 2787 2786 2785 2784 2783 2782 2781 2780 2779 2778 2777 2776 2775 2774 2773 2772 2771 2770 2769 2768 2767 2766 2765 2764 2763 2762 2761 2760 2759 2758 2757 2756 2755 2754 2753 2752 2751 2750 2749 2748 2747 2746 2745 2744 2743 2742 2741 2740 2739 2738 2737 2736 2735 2734 2733 2732 2731 2730 2729 2728 2727 2726 2725 2724 2723 2722 2721 2720 2719 2718 2717 2716 2715 2714 2713 2712 2711 2710 2709 2708 2707 2706 2705 2704 2703 2702 2701 2700 2699 2698 2697 2696 2695 2694 2693 2692 2691 2690 2689 2688 2687 2686 2685 2684 2683 2682 2681 2680 2679 2678 2677 2676 2675 2674 2673 2672 2671 2670 2669 2668 2667 2666 2665 2664 2663 2662 2661 2660 2659 2658 2657 2656 2655 2654 2653 2652 2651 2650 2649 2648 2647 2646 2645 2644 2643 2642 2641 2640 2639 2638 2637 2636 2635 2634 2633 2632 2631 2630 2629 2628 2627 2626 2625 2624 2623 2622 2621 2620 2619 2618 2617 2616 2615 2614 2613 2612 2611 2610 2609 2608 2607 2606 2605 2604 2603 2602 2601 2600 2599 2598 2597 2596 2595 2594 2593 2592 2591 2590 2589 2588 2587 2586 2585 2584 2583 2582 2581 2580 2579 2578 2577 2576 2575 2574 2573 2572 2571 2570 2569 2568 2567 2566 2565 2564 2563 2562 2561 2560 2559 2558 2557 2556 2555 2554 2553 2552 2551 2550 2549 2548 2547 2546 2545 2544 2543 2542 2541 2540 2539 2538 2537 2536 2535 2534 2533 2532 2531 2530 2529 2528 2527 2526 2525 2524 2523 2522 2521 2520 2519 2518 2517 2516 2515 2514 2513 2512 2511 2510 2509 2508 2507 2506 2505 2504 2503 2502 2501 2500 2499 2498 2497 2496 2495 2494 2493 2492 2491 2490 2489 2488 2487 2486 2485 2484 2483 2482 2481 2480 2479 2478 2477 2476 2475 2474 2473 2472 2471 2470 2469 2468 2467 2466 2465 2464 2463 2462 2461 2460 2459 2458 2457 2456 2455 2454 2453 2452 2451 2450 2449 2448 2447 2446 2445 2444 2443 2442 2441 2440 2439 2438 2437 2436 2435 2434 2433 2432 2431 2430 2429 2428 2427 2426 2425 2424 2423 2422 2421 2420 2419 2418 2417 2416 2415 2414 2413 2412 2411 2410 2409 2408 2407 2406 2405 2404 2403 2402 2401 2400 2399 2398 2397 2396 2395 2394 2393 2392 2391 2390 2389 2388 2387 2386 2385 2384 2383 2382 2381 2380 2379 2378 2377 2376 2375 2374 2373 2372 2371 2370 2369 2368 2367 2366 2365 2364 2363 2362 2361 2360 2359 2358 2357 2356 2355 2354 2353 2352 2351 2350 2349 2348 2347 2346 2345 2344 2343 2342 2341 2340 2339 2338 2337 2336 2335 2334 2333 2332 2331 2330 2329 2328 2327 2326 2325 2324 2323 2322 2321 2320 2319 2318 2317 2316 2315 2314 2313 2312 2311 2310 2309 2308 2307 2306 2305 2304 2303 2302 2301 2300 2299 2298 2297 2296 2295 2294 2293 2292 2291 2290 2289 2288 2287 2286 2285 2284 2283 2282 2281 2280 2279 2278 2277 2276 2275 2274 2273 2272 2271 2270 2269 2268 2267 2266 2265 2264 2263 2262 2261 2260 2259 2258 2257 2256 2255 2254 2253 2252 2251 2250 2249 2248 2247 2246 2245 2244 2243 2242 2241 2240 2239 2238 2237 2236 2235 2234 2233 2232 2231 2230 2229 2228 2227 2226 2225 2224 2223 2222 2221 2220 2219 2218 2217 2216 2215 2214 2213 2212 2211 2210 2209 2208 2207 2206 2205 2204 2203 2202 2201 2200 2199 2198 2197 2196 2195 2194 2193 2192 2191 2190 2189 2188 2187 2186 2185 2184 2183 2182 2181 2180 2179 2178 2177 2176 2175 2174 2173 2172 2171 2170 2169 2168 2167 2166 2165 2164 2163 2162 2161 2160 2159 2158 2157 2156 2155 2154 2153 2152 2151 2150 2149 2148 2147 2146 2145 2144 2143 2142 2141 2140 2139 2138 2137 2136 2135 2134 2133 2132 2131 2130 2129 2128 2127 2126 2125 2124 2123 2122 2121 2120 2119 2118 2117 2116 2115 2114 2113 2112 2111 2110 2109 2108 2107 2106 2105 2104 2103 2102 2101 2100 2099 2098 2097 2096 2095 2094 2093 2092 2091 2090 2089 2088 2087 2086 2085 2084 2083 2082 2081 2080 2079 2078 2077 2076 2075 2074 2073 2072 2071 2070 2069 2068 2067 2066 2065 2064 2063 2062 2061 2060 2059 2058 2057 2056 2055 2054 2053 2052 2051 2050 2049 2048 2047 2046 2045 2044 2043 2042 2041 2040 2039 2038 2037 2036 2035 2034 2033 2032 2031 2030 2029 2028 2027 2026 2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1953 1952 1951 1950 1949 1948 1947 1946 1945 1944 1943 1942 1941 1940 1939 1938 1937 1936 1935 1934 1933 1932 1931 1930 1929 1928 1927 1926 1925 1924 1923 1922 1921 1920 1919 1918 1917 1916 1915 1914 1913 1912 1911 1910 1909 1908 1907 1906 1905 1904 1903 1902 1901 1900 1899 1898 1897 1896 1895 1894 1893 1892 1891 1890 1889 1888 1887 1886 1885 1884 1883 1882 1881 1880 1879 1878 1877 1876 1875 1874 1873 1872 1871 1870 1869 1868 1867 1866 1865 1864 1863 1862 1861 1860 1859 1858 1857 1856 1855 1854 1853 1852 1851 1850 1849 1848 1847 1846 1845 1844 1843 1842 1841 1840 1839 1838 1837 1836 1835 1834 1833 1832 1831 1830 1829 1828 1827 1826 1825 1824 1823 1822 1821 1820 1819 1818 1817 1816 1815 1814 1813 1812 1811 1810 1809 1808 1807 1806 1805 1804 1803 1802 1801 1800 1799 1798 1797 1796 1795 1794 1793 1792 1791 1790 1789 1788 1787 1786 1785 1784 1783 1782 1781 1780 1779 1778 1777 1776 1775 1774 1773 1772 1771 1770 1769 1768 1767 1766 1765 1764 1763 1762 1761 1760 1759 1758 1757 1756 1755 1754 1753 1752 1751 1750 1749 1748 1747 1746 1745 1744 1743 1742 1741 1740 1739 1738 1737 1736 1735 1734 1733 1732 1731 1730 1729 1728 1727 1726 1725 1724 1723 1722 1721 1720 1719 1718 1717 1716 1715 1714 1713 1712 1711 1710 1709 1708 1707 1706 1705 1704 1703 1702 1701 1700 1699 1698 1697 1696 1695 1694 1693 1692 1691 1690 1689 1688 1687 1686 1685 1684 1683 1682 1681 1680 1679 1678 1677 1676 1675 1674 1673 1672 1671 1670 1669 1668 1667 1666 1665 1664 1663 1662 1661 1660 1659 1658 1657 1656 1655 1654 1653 1652 1651 1650 1649 1648 1647 1646 1645 1644 1643 1642 1641 1640 1639 1638 1637 1636 1635 1634 1633 1632 1631 1630 1629 1628 1627 1626 1625 1624 1623 1622 1621 1620 1619 1618 1617 1616 1615 1614 1613 1612 1611 1610 1609 1608 1607 1606 1605 1604 1603 1602 1601 1600 1599 1598 1597 1596 1595 1594 1593 1592 1591 1590 1589 1588 1587 1586 1585 1584 1583 1582 1581 1580 1579 1578 1577 1576 1575 1574 1573 1572 1571 1570 1569 1568 1567 1566 1565 1564 1563 1562 1561 1560 1559 1558 1557 1556 1555 1554 1553 1552 1551 1550 1549 1548 1547 1546 1545 1544 1543 1542 1541 1540 1539 1538 1537 1536 1535 1534 1533 1532 1531 1530 1529 1528 1527 1526 1525 1524 1523 1522 1521 1520 1519 1518 1517 1516 1515 1514 1513 1512 1511 1510 1509 1508 1507 1506 1505 1504 1503 1502 1501 1500 1499 1498 1497 1496 1495 1494 1493 1492 1491 1490 1489 1488 1487 1486 1485 1484 1483 1482 1481 1480 1479 1478 1477 1476 1475 1474 1473 1472 1471 1470 1469 1468 1467 1466 1465 1464 1463 1462 1461 1460 1459 1458 1457 1456 1455 1454 1453 1452 1451 1450 1449 1448 1447 1446 1445 1444 1443 1442 1441 1440 1439 1438 1437 1436 1435 1434 1433 1432 1431 1430 1429 1428 1427 1426 1425 1424 1423 1422 1421 1420 1419 1418 1417 1416 1415 1414 1413 1412 1411 1410 1409 1408 1407 1406 1405 1404 1403 1402 1401 1400 1399 1398 1397 1396 1395 1394 1393 1392 1391 1390 1389 1388 1387 1386 1385 1384 1383 1382 1381 1380 1379 1378 1377 1376 1375 1374 1373 1372 1371 1370 1369 1368 1367 1366 1365 1364 1363 1362 1361 1360 1359 1358 1357 1356 1355 1354 1353 1352 1351 1350 1349 1348 1347 1346 1345 1344 1343 1342 1341 1340 1339 1338 1337 1336 1335 1334 1333 1332 1331 1330 1329 1328 1327 1326 1325 1324 1323 1322 1321 1320 1319 1318 1317 1316 1315 1314 1313 1312 1311 1310 1309 1308 1307 1306 1305 1304 1303 1302 1301 1300 1299 1298 1297 1296 1295 1294 1293 1292 1291 1290 1289 1288 1287 1286 1285 1284 1283 1282 1281 1280 1279 1278 1277 1276 1275 1274 1273 1272 1271 1270 1269 1268 1267 1266 1265 1264 1263 1262 1261 1260 1259 1258 1257 1256 1255 1254 1253 1252 1251 1250 1249 1248 1247 1246 1245 1244 1243 1242 1241 1240 1239 1238 1237 1236 1235 1234 1233 1232 1231 1230 1229 1228 1227 1226 1225 1224 1223 1222 1221 1220 1219 1218 1217 1216 1215 1214 1213 1212 1211 1210 1209 1208 1207 1206 1205 1204 1203 1202 1201 1200 1199 1198 1197 1196 1195 1194 1193 1192 1191 1190 1189 1188 1187 1186 1185 1184 1183 1182 1181 1180 1179 1178 1177 1176 1175 1174 1173 1172 1171 1170 1169 1168 1167 1166 1165 1164 1163 1162 1161 1160 1159 1158 1157 1156 1155 1154 1153 1152 1151 1150 1149 1148 1147 1146 1145 1144 1143 1142 1141 1140 1139 1138 1137 1136 1135 1134 1133 1132 1131 1130 1129 1128 1127 1126 1125 1124 1123 1122 1121 1120 1119 1118 1117 1116 1115 1114 1113 1112 1111 1110 1109 1108 1107 1106 1105 1104 1103 1102 1101 1100 1099 1098 1097 1096 1095 1094 1093 1092 1091 1090 1089 1088 1087 1086 1085 1084 1083 1082 1081 1080 1079 1078 1077 1076 1075 1074 1073 1072 1071 1070 1069 1068 1067 1066 1065 1064 1063 1062 1061 1060 1059 1058 1057 1056 1055 1054 1053 1052 1051 1050 1049 1048 1047 1046 1045 1044 1043 1042 1041 1040 1039 1038 1037 1036 1035 1034 1033 1032 1031 1030 1029 1028 1027 1026 1025 1024 1023 1022 1021 1020 1019 1018 1017 1016 1015 1014 1013 1012 1011 1010 1009 1008 1007 1006 1005 1004 1003 1002 1001 1000 999 998 997 996 995 994 993 992 991 990 989 988 987 986 985 984 983 982 981 980 979 978 977 976 975 974 973 972 971 970 969 968 967 966 965 964 963 962 961 960 959 958 957 956 955 954 953 952 951 950 949 948 947 946 945 944 943 942 941 940 939 938 937 936 935 934 933 932 931 930 929 928 927 926 925 924 923 922 921 920 919 918 917 916 915 914 913 912 911 910 909 908 907 906 905 904 903 902 901 900 899 898 897 896 895 894 893 892 891 890 889 888 887 886 885 884 883 882 881 880 879 878 877 876 875 874 873 872 871 870 869 868 867 866 865 864 863 862 861 860 859 858 857 856 855 854 853 852 851 850 849 848 847 846 845 844 843 842 841 840 839 838 837 836 835 834 833 832 831 830 829 828 827 826 825 824 823 822 821 820 819 818 817 816 815 814 813 812 811 810 809 808 807 806 805 804 803 802 801 800 799 798 797 796 795 794 793 792 791 790 789 788 787 786 785 784 783 782 781 780 779 778 777 776 775 774 773 772 771 770 769 768 767 766 765 764 763 762 761 760 759 758 757 756 755 754 753 752 751 750 749 748 747 746 745 744 743 742 741 740 739 738 737 736 735 734 733 732 731 730 729 728 727 726 725 724 723 722 721 720 719 718 717 716 715 714 713 712 711 710 709 708 707 706 705 704 703 702 701 700 699 698 697 696 695 694 693 692 691 690 689 688 687 686 685 684 683 682 681 680 679 678 677 676 675 674 673 672 671 670 669 668 667 666 665 664 663 662 661 660 659 658 657 656 655 654 653 652 651 650 649 648 647 646 645 644 643 642 641 640 639 638 637 636 635 634 633 632 631 630 629 628 627 626 625 624 623 622 621 620 619 618 617 616 615 614 613 612 611 610 609 608 607 606 605 604 603 602 601 600 599 598 597 596 595 594 593 592 591 590 589 588 587 586 585 584 583 582 581 580 579 578 577 576 575 574 573 572 571 570 569 568 567 566 565 564 563 562 561 560 559 558 557 556 555 554 553 552 551 550 549 548 547 546 545 544 543 542 541 540 539 538 537 536 535 534 533 532 531 530 529 528 527 526 525 524 523 522 521 520 519 518 517 516 515 514 513 512 511 510 509 508 507 506 505 504 503 502 501 500 499 498 497 496 495 494 493 492 491 490 489 488 487 486 485 484 483 482 481 480 479 478 477 476 475 474 473 472 471 470 469 468 467 466 465 464 463 462 461 460 459 458 457 456 455 454 453 452 451 450 449 448 447 446 445 444 443 442 441 440 439 438 437 436 435 434 433 432 431 430 429 428 427 426 425 424 423 422 421 420 419 418 417 416 415 414 413 412 411 410 409 408 407 406 405 404 403 402 401 400 399 398 397 396 395 394 393 392 391 390 389 388 387 386 385 384 383 382 381 380 379 378 377 376 375 374 373 372 371 370 369 368 367 366 365 364 363 362 361 360 359 358 357 356 355 354 353 352 351 350 349 348 347 346 345 344 343 342 341 340 339 338 337 336 335 334 333 332 331 330 329 328 327 326 325 324 323 322 321 320 319 318 317 316 315 314 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
3108

Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12

З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…


Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01

Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…

 


Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33

Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…


Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51

Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…


Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23

У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…


Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40

Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…


Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28

Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння  на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…


Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58

Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…


Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30

Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати  лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…


На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56

На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на  першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…


 
товари для дітей товари для відпочинку - Kapitan.ua

Публіцистика та аналіз

усі публікації  


Новини партнерів