Два тижні тому завершився чемпіонат України з комплексних змагань серед підрозділів спеціального призначення, в якому івано-франківець Віталій Мерінов виборов найвищу нагороду спецназу - краповий берет.
За всю історію Незалежної України тільки 80 чоловік отримали право носити цей берет, з них тільки четверо родом із Прикарпаття.
У цьогорічному чемпіонаті приймало участь 16 команд спеціального призначення. Команда “заходу”, у складі якої виступав Віталій, отримала третє місце у загальному командному заліку, ставши найкращою у стрільбі, силовій підготовці і рукопашному бою.
Віталій Мерінов, в ексклюзивному інтерв’ю для Версій розповів, як здобувається найвища нагорода спецназу.
- Це вже не перший Ваш досвід участі у подібному чемпіонаті. Що необхідно було пройти, щоб отримати краповий берет?
- У 2011 році я брав участь у чемпіонаті. Тоді я не виконав норматив на краповий берет, оскільки мені не вистачило декілька балів на стрільбі. Самі змагання складаються із комплексу завдань, які потребують розвитку всіх фізичних якостей.
Перша вправа це є стрільба з автомата “калашнікова” з відстані 100 метрів. Сюди входять стрільба положенням лежачи, стрільба з положення сидячи на коліні і стрільба з положення стоячи.
Після стрільби йде подолання смуги перешкод, що складається з дистанції в 600 метрів. З них 200 метрів біг по прямій, потім йде 200 метрів з подоланням перешкод, тобто перестрибування ями, подолання лабіринту, біг через розламаний міст, а також біг через тунель. Це було дуже важко, оскільки падав дощ. Дистанцію треба було пробігти за 2 хвилини 50 секунд. Я вклався у 2 хв 40 с. І це було тільки першого дня.
Наступного дня була естафета. Вона є найбільш виснажливим видом змагання, оскільки дистанція складає близько 3 км. Спочатку біжиш прямий біг, потім подолання смуги перешкод, потім знову прямий біг 600-700 метрів. Потім потрібно перейти трьох метрову яму заповнену водою. Після цього прибігаєш на вогняний рубіж і робиш із пістолета “макарова” три постріли. Якщо не попав три рази, то біжиш штрафних ще 50 метрів. Далі кидаєш три гранати, де із відстані 25-ти метрів маєш попасти у вікно. Якщо не попадаєш, знову біжиш штрафне коло. Після цього потрібно пробігти 50 метрів, тримаючи у руках 25-ти кг мішки із піском. Потім знову прибігаєш на вогняний рубіж і робиш три постріли із автомата “калашнікова”. І насамкінець найважча частина естафети - необхідно пролізти 50 метрів під колючим дротом, в так званій «мишоловці». У мене навіть був такий момент, що посередині проходу під колючим дротом я зачепився за бронежилет. Після цього пробігаєш 500 метрів і падаєш на фініші. До декого зразу підбігали із нашатирним спиртом.
Наступною вправою є здача силових показників. Сюди входило комплекс вправ на турніку, піднімання штанги, качання пресу. Останньою вправою є універсальний бій, який складався з трьох раундів. Перший раунд - це біг з перешкодами, а потім два раунди рукопашного бою.
- Ви виступали у складі команди “західної” команди. Чи відбивалося це на суддівстві?
- Загалом ставлення до команди із західної України, у порівняні із іншими командами, було іншим. Це вже не перший рік. Вони розуміють, що ми сильніші і нас бояться. Із нами приїхав дуже серйозний суддя, який завжди відстоює і бореться за нас, але його відправили назад. Знають, що він не дасть нашій команді програти. Тому не було того, хто би міг за нас серйозно заступитися чи вирішити якість питання. Але ми виграли у багатьох вправах. Цього року ми були найсильнішими у стрільбі, силовій підготовці і рукопашному бою.
- Що вам дала ця перемога?
- Краповий берет не дає ніякої надбавки до зарплати. Для мене це престиж, гордість. Коли маєш краповий берет, і знаєш, що з Івано-Франківської області їх мало 4 людини, не думаю, що би хтось цим не пишався. Окрім крапового берета дають ще відповідний значок, посвідчення і премію у три тисячі гривень, яку я ще не отримав.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…