Жителі Західної України переходять на харчі з ближньої Європи. На їхніх столах все частіше з’являються польські сосиски з сирами та угорські ковбаси, які по той бік кордону коштують майже вдвічі дешевше.
Скупіться на 6 МЛРД
Наші магазини та ринки завалені продуктами з іноземними етикетками. А ті, хто живе ближче до кордону, самі постійно мотаються до західних сусідів на продовольчий шопінг. Багато продуктів там дешевше, хоча середня зарплата - втричі вище.
За даними польського держкомстату, торік українці скупилися більш ніж на 6 млрд грн. Це приблизно на третину більше, ніж у позаминулому році.
Це пов’язано, кажуть експерти, насамперед з новими правилами ввезення товарів через кордон, які набули чинності трохи більше року тому. Якщо раніше без сплати податків можна було везти покупок на суму не більше 200 євро, то тепер - до 500 євро. Але товар повинен бути не однотипним, кожного виду продуктів - не більше двох кіло і без швидкопсувних.
Іменні чеки
Поляки всіляко заохочують шопінгоманію українців: біля кордону набудували оптових магазинів, а 1,5 роки тому для жителів західних областей стали видавати спеціальні шопінг-візи за спрощеною схемою (по 35 євро).
Спочатку дають на тиждень, далі - до одного року, для отримання наступної потрібно показати іменні чеки. Жителі прикордонних районів вже кілька років їздять до Польщі взагалі без віз, за спеціальною картці.
Розбиратися СИР І СОСИСКИ
Жителі Львівщини та Волині масово затариваются у поляків курячими сосисками, а також розбирають королівський сир, йогурти, молочку, паштет, масло. Закарпатцям за смаком ковбаси і макарони з сусідньої Угорщини.
“Польський йогурт - натуральний, там прямо шматки фруктів плавають, не те, що наша” пародія “, - нахвалює закордонне Лілія Іванків зі Львова. - Курячі сосиски - дешево і сердито. Масло у них смачніше. Я їжджу в польський Перемишль раз на два тижні: міняю гривні на злоті (вистачає 500 злотих - це близько 1300 грн) і купую на них їжі. В Україні витратила б у 1,5-2 рази більше ”.
Багато продуктів у Польщі вдвічі дешевше, ніж у нас
Втім, не всім подобається польський провіант. “Їх м’ясо несмачне, масло нагадує маргарин. Часто сюди возять не сир, а сирний продукт, а це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. У їхніх продуктах багато хімії, - каже львів’янка Оксана. - Може, жителям прикордонних регіонів і вигідно скуповуватися у поляків, але спеціально туди їхати не бачу сенсу. У нас можна знайти їжу смачнішою і за тією ж ціною ”.
Проте народ розбирає польське навіть з накруткою - причому навіть з бусів у підприємців, незважаючи на те що в спеку там продають сосиски-паштети без холодильників. “За одну поїздку в польський супермаркет і перепродаж куплених там продуктів у Львові я заробляю близько $ 100. Таких “ходок” роблю дві на тиждень “, - відверто львівський підприємець Ігор Грінишін.
ДО НАС - ЗА СОЛОДКИМ
Але й у нас є продукти, за якими їдуть поляки. “У вас дуже смачні цукерки, халва, - каже житель Кракова Вацлав Буткевич. - Хоча за ціною ваші солодощі несильно відрізняються, але наше є неможливо - цукерки, як пластилінові. А те, що смачне, дороге (наприклад, німецький шоколад). Халви у нас майже немає, особливо такою смачною. Тому я на вихідні їжджу до Львова за солодким “. Також поляки купують у нас волоські горіхи.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|