Зелені музеї під відкритим небом. 40 національних природних парків у 12-ти областях мають всі шанси стати привабливими туристичними центрами. Як це зробити - на прикладі Прикарпаття вивчали працівники заповідників з усіх регіонів.
Національний природний парк “Верховинський” з’явився на Прикарпатті два роки тому. Нині це понад 10 тисяч гектарів цінних лісів, які охороняються законом. Нова структура, стверджує її керівник Михайло Нечай, захистила місцевість від людського недбальства.
Михайло Нечай, директор Національного Природного парку ”Верховинський”:
- Дещо гірше для тих порушників, в якості браконьєрів, самовільних рубщиків лісу, джипінг. Для них трохи закрилося це вольготне життя, тому що є певне обмеження.
Природні парки є найкращим місцем для появи екологічно чистої продукції. До прикладу на Прикарпатті, високо в горах, виготовляють унікальні молочні товари.
Іван Маківничук, молочар:
- Кожна корова пасе траву - це є лікарські рослини різні, вона їх вживає і переварює на молоко. Воно вважається як лікарське.
Також тут розвивається ліжникарство - це виготовлення ковдр з овечої вовни та ткацтво. Вже п’ять років місцева гуцулка Марта Мицканюк робить автентичну тканину. Працює за таким же верстатом, як і її прабабусі сотні років тому.
Марта Мицканюк, ткаля:
- Дуже давнє це. Ще напевно з 18 століття, але з кожними роками воно все вдосконалювалось. Це для мене не лише хобі, це моє захоплення і я дуже люблю це робити і я напевно, не проміняла б ні на шо.
Директор першого в Україні заповідника “Асканія Нова” Віктор Гавриленко переконаний - природоохоронні території мають стати розвиненими туристичними центрами.
Віктор Гавриленко, директор біосферного заповідника ”Асканія-Нова”:
- На ту гривню, яка осідає і залишається в касі заповідника, ще 25 гривень залишається в барчиках, ресторанах, готелях, які обслуговують територію біосферного заповідника. Крім того, це перевізники, які доставляють туристів.
А ще такі території можуть стати майданчиком для масового запровадження альтернативних видів енергії - води, сонця і вітру. Щоправда такі новації окупляться не швидко - за десяток років. Це поки що головна перешкода для їх використання.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…