Під такою назвою у залах Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відкрилася виставка, що представляє традиційний одяг Коломийщини, творчість народних майстрів та художників у галузі ткацтва.
Виставка присвячена 90-літтю від Дня народження відомого майстра з виготовлення тканих виробів Івана Антонюка та 65-тирічному ювілею Катерини Романенчук. Іван Антонюк (1923-1995, с. Корнич Коломийського району) - відомий майстер декоративно-ужиткового ткацтва. З-під верстату ткача вийшли наволочки на подушки, рушники, серветки, верети, скатерті, килимові вироби. У своїх роботах Іван Васильович зумів зберегти характерні риси ткацького ремесла Коломийщини, вдало поєднавши індивідуальне та традиційне. Роботи майстра є прикладом для творчості сучасних мистців. Свого часу ученицею Івана Антонюка була Катерина Романенчук з села Корнича, яка і сьогодні продовжує традицію вишивки та ткацтва. Майстриня виготовляє ткані сорочки, запаски, скатертини.
На виставці експонується близько 200 зразків традиційних одягових та інтер’єрних тканин з фондів музею та приватних колекцій, роботи відомих мистців ХХ - початку ХХІ століття: Івана Антонюка, Параски Скальчук, Івана Павлюка, Марії Стефак, Світлани і Миколи Костюків, Ганни Вінтоняк, Оксани Литвин і Ярослава Сахра, а також дипломні роботи студентів Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Основною метою виставки є прагнення відобразити розвиток ткацького ремесла, вектор руху традиції у цій сфері, оскільки традиція за своєю суттю не є поняттям сталим, а динамічним. У наших дідів вона була відмінною від уявлення про традицію сучасників, а традиція майбутнього буде відрізнятися від нашої. Проте у своїй сутності ВОНА спільнокоренева. Наше завдання - зуміти зрозуміти та зберегти основний стержень нашої культури, що об’єднує крізь століття та виокремлює націю з натовпу.
На відкритті виставки з вітальним словом виступила директор музею Ярослава Ткачук, яка висловила присутнім майстрам подяку за їхню працю, за те, що вони продовжують традицію ткацтва та вишивки. Відтак ткачів нагородили грамотами за вагомий особистий внесок у розвиток декоративно-ужиткового мистецтва та участь у виставці “ТекСТИЛЬ. Динаміка традиції”.
Музичні нотки у виставку додали народний аматорський інструментальний гурт “Прут” (с. Кийданці), які вигравали запальні гуцульські мотиви, а вокальний ансамбль “Мрія” Народного дому с. Воскресинці подарував усім присутнім українські народні пісні у власному виконанні. Оскільки будь-яку виставку одягу не можливо уявити без дефіле, то для відвідувачів був підготовлений показ моделей, які ще краще продемонстрували текстиль у русі, динаміці.
Виставка триватиме до 15 серпня.
Автор: Наталія ГРИЦАК
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|