Упродовж двох хвилин 14 секунд 507 жінок і дівчат віком від 4 до 75 (!) років встановили у Калуші рекорд України та світу із одночасного масового виконання східного танцю.
Досягнення у категорії “Масові заходи” засвідчили представники національного проекту “Книга рекордів України”. Дійство відбулося у рамках першого на Івано-Франківщині всеукраїнського фестивалю-конкурсу східних танців “Кубок Прикарпаття”. Рекорд, до речі, перевершив навіть подібні намагання швейцарців, де танцювало лише 250 осіб. Українці залишили швейцарців далеко позаду та претендують на світове визнання. Автор ідеї світового рекорду - голова Громадської ради при Калуській міській раді Володимир Сакулич. Ідею рекорду та фестиваль-конкурс “Кубок Прикарпаття” підтримав міський голова Ігор Насалик.
…У центрі міста на площу Героїв ще задовго до встановлення рекорду починають збиратися наймолодші танцівниці. Їм по 4-7 років. Дівчатка поважно одягають шаровари, різнокольорові накидки, поправляють яскраві головні убори, крутяться одна перед одною, вихиляються, хизуються взуттям та прикрасами. Згодом приходять старші. Від кожної танцівниці - очей не відірвати: жовті, зелені, блакитні, оранжеві, червоні, малинові костюми, штани, рясні спідниці.
- Усе це я придумала сама, - показує золотисті шаровари та яскравий з пір’ям головний убір 28-річна франківчанка Оксана Василюк. - На тканину та пошиття витратила дві тисячі гривень, але не шкодую, бо ж погляньте: я - справжня красуня.
Жінка приїхала до Калуша із чоловіком та сином. У конкурсі участі не брала, зате залюбки потанцювала на площі. Каже, що приємно відчувати себе рекордсменкою.
До речі, це вже другий танцювальний рекорд у Калуші. 27 травня 2011 року тут відбулося встановлення рекорду за кількістю танцюючих віденський вальс. Тоді танцювало 1600 (!) людей віком від 5-ти до 88-ми років. І цього разу площа рябіла від бажаючих долучитися до історичної миті. На встановлення рекорду приїхали з Львова, Чернівців, Києва, Донеччини, Вінничини, Кіровоградщини, Житомирщини, Івано-Франківщини. А калуські діти, які були у літніх таборах, щодня тренувалися, щоб і собі потанцювати.
- Ми вибрали класичний сценічний східний танець “Ракс ель-шархі”, - розповідає 31-річна виконавиця східних танців із Калуша Тетяна Кузевич. - Скомпонувавши рухи та знявши відео, ми розіслали його у різні міста України, щоб танцівниці змогли вивчити танець.
Лунає східна мелодія. Змах рукою, другою, вниз, уверх, згодом двома. Хитнулися, прогнулися, покрутилися, все плавно, ніби стебелинки на вітрі. У рядах - тонесенькі дівчатка та пишнотілі пані. Але всі вони однаково красиві, жіночні.
Східні танці роблять будь-яку жінку красунею, вони дуже позитивно впливають на сучасних пань, яким часто бракує часу на себе. Навіть лікарі стверджують, що та пластика, яка потрібна при виконанні східних композицій, позитивно впливає на здоров’я та продовжує молодість. Цей танець змінює жінку як зовні, так і внутрішньо. А ще жінки, які займаються беллідансом, володіють надзвичайно сильною енергетикою, розквітають на очах, вони просто усвідомлюють красу свого тіла, незалежно від віку та комплекції.
Однією з найповажніших учасниць встановлення рекорду стала 65-річна Ольга Бельш, президент кіровоградського відділу Української асоціації виконавців східних танців. Вона і сама чудово танцює, і ще і багато своїх юних учениць із селища Смоліне привезла.
- Я народилася у Самарканді, - каже Ольга Бельш, - тому ці танці бачила і вчила з дитинства. Згодом переїхала в Україну, де народилися мої батьки, займалася бальними танцями, а з 2005 року займаюся східними танцями та треную дітей.
Танці допомагають пані Бельш залишатися здоровою, бадьорою, не згадувати про хвороби, а ще - відчувати себе привабливою, повною сил і внутрішньої гармонії жінкою. Вона радить усім старшим паням займатися беллідансом.
Як доказ її слів, можна було побачити неймовірно захоплені погляди чоловіків, які очей не могли відвести від танцівниць. Вогник в очах, зосереджений погляд. Лиш би підійти та доторкнутися. Місцеві та приїжджі чоловіки шаленіли. Особливо - від професійних танцівниць. Адже на конкурс та на встановлення рекорду приїхали чемпіонки України та Європи з беллідансу: Ірина Сватовська та Аліна Рудакова з Донеччини.
Східні танці зміцнюють м‘язи живота, стегон, сідниць не гірше, ніж будь-яка традиційна програма з аеробіки або тренажерний зал. Можна сказати, що східні танці - ідеальна форма фітнесу, тому що рухи, у основі яких пластичність, гнучкість та зваженість, не викликають болей у суглобах, не перевтомлюють організм.
З історії відомо, що у давнину елементи східних танців використовувалися для того, щоб підготувати жінку до пологів. І недарма, бо основним результатом виконання східних танців є масаж внутрішніх органів, тренування серцево-судинної системи, м‘язів спини, зняття фізичної та розумової напруги.
Довідка ”Вікон”.
Рекорд встановили учасниці всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Кубок Прикарпаття”, на який у Калуш з’їхалися школи східного танцю з усієї України (зокрема, Львова, Житомира, Дніпропетровська та Вінниці).
У встановленні рекорду взяли участь також відомі танцівниці беллідансу: Ірина Сватовська - чемпіонка України, чемпіонка Євпропи за версією УАВСТ, чемпіонка конкурсу INTERNATIONAL OPEN, учасниця чемпіонату світу 2010 року (Каїр, Єгипет), срібний призер категорії Superstar Бал - Белліденс 2011, кращий хореограф-постановник 2012 року та Аліна Рудакова - чемпіонка України серед професіоналів по версії АСТУ (Асоціації спортивного танцю України) 2011 року, чемпіонка України з беллідансу.
Учениці школи східних танців з Калуша “Магія Сходу” завоювали у конкурсі “Кубок Прикарпаття” 10 золотих медалей, посіли 2 перші місця у групових змаганнях та вибороли 8 медалей у сольних номерах.
“Кубок Прикарпаття” цього року завоювала школа східного танцю “Hot Arabian Dance” із Житомира. Кращою танцівницею визнали Світлану Подейко - також із Житомира.