В Україні розпочинається цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання випускників. Всього, за даними Міносвіти, ЗНО складуть понад 322 тисячі охочих. Сьогодні складають тестування з хімії. У центрі оцінювання якості освіти майбутнім абітурієнтам нагадують, що на іспит треба обов’язково взяти відповідний сертифікат, паспорт, а також запрошення-перепустку для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Раніше на брифінгу в уряді міністр освіти Дмитро Табачник повідомив, що у зв’язку зі щорічним збільшенням кількості навчальних предметів, з яких проводиться ЗНО, графік його проведення є досить щільним. Всього випускники мали змогу обирати з 11 предметів. Їм також запропонували обрати мову складання іспиту.
“Абітурієнти цього року мають можливість складати тести українською, російською, угорською, румунською, молдовською, польською, кримськотатарською мовами за власним вибором. Загальна кількість абітурієнтів, які виявили бажання складати тести однією з мов національних меншин, складає близько п’ятої частини від усіх тих, хто зареєструвався”, - сказав Табачник.
Основна сесія ЗНО триватиме до 27 червня. Випускники, які з якихось причин не зможуть взяти участь у цій сесії, матимуть змогу скласти тестування під час додаткової - з 4 до 11 липня.
Нові завдання не вигадують?
Серед особливостей самого процесу цьогорічного тестування - посилення контролю за охочими списати. Як повідомили у Міносвіти, половина випускників намагається пронести на іспити мобільні телефони. Тож для того, щоб попередити порушення, 75% тестових пунктів цього року обладнають металодетекторами. На решті пунктів контроль здійснюватимуть спеціальні пересувні бригади.
“У зарубіжних країнах така практика значно більш жорстка. Наприклад, у Франції абітурієнт, який намагався з пристроєм порушити процедуру тестування, позбавляється взагалі права на вступ до вищого навчального закладу на термін до 5 років”, - розповів міністр.
Натомість екс-заступник міністра освіти Павло Полянський (нині - керівник Центру оцінювання якості освіти) вважає таке посилення контролю непедагогічним. Він також критикує можливість складання іспитів мовами національних меншин - каже, що це необґрунтовані додаткові витрати.
“Якщо припустити (так, як це робить нинішнє Міносвіти), що випускники шкіл, де викладається мовами національних меншин, не володіють в достатній мірі державною мовою для складання ЗНО, то чому в них в атестатах оцінки “10”, “11” і “12” саме з української мови?” - запитує експерт.
Павло Полянський, який був серед тих, хто 5 років тому забезпечував перехід в Україні на обов’язкове тестування випускників, каже Радіо Свобода, що вдосконалення цієї системи гальмується нинішнім керівництвом Міносвіти.
“Свого часу було розроблено модель і планувалося, що поетапно ми її будемо впроваджувати, - це проходження зовнішнього незалежного оцінювання в електронній формі. Наступне - з заяв керівництва центру оцінювання якості освіти виходить, що база даних завдань, яку ми залишили на початку 2010 року, нею донині користуються, нові завдання, вочевидь, не розробляються”, - каже він.
За словами Павла Полянського, такий стан речей може свідчити про те, що нинішнє керівництво Міносвіти прагне повернути вступні іспити, скасувавши обов’язкове тестування абітурієнтів. У грудні минулого року народні депутати від Партії регіонів вже реєстрували проект закону про вищу освіту, яким пропонувався такий крок.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|