На Прикарпатті відбувся виїзний навчальний семінар щодо протидії пожежам у культових спорудах та храмах.
Важливий захід, в котрому взяли участь представники відділу у справах релігії та національностей Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, фахівці Управління Держтехногенбезпеки в області, працівники МНС, декани Косівських Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Української автокефальної церкви, голови парафіяльних рад та священослужителі, – недарма проходив у гуцульській столиці Івано-Франківщині – Косові. Саме у Косівському районі є найбільше пам’яток національного значення, чільне місце серед яких посідають церкви. Зберегти від зазіхань вогню ці надбання мистецтва, отримані від предків, – першочергове завдання наших сучасників.
Храми, собори, церкви, каплиці, дзвіниці, молитовні доми належать до пожежонебезпечних будівель і є об’єктами із масовим перебуванням людей. Саме тому дотримання правил пожежної безпеки у них є надзвичайно важливим. До 2010-го на території краю вогонь пошкоджував в середньому три-чотири церкви щороку. Зменшення кількості таких пожеж за останні два роки є прямим наслідком ефективної наглядової діяльності органів державного пожежного нагляду та зростання обізнаності із нормами безпеки священиків і вірян.
Звичайно, такий стан справ наразі – зовсім не привід заспокоюватися, а навпаки – чіткіше діяти у цьому напрямку. Адже основними причинами виникнення пожеж у церквах були і залишаються порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації освітлювальних електромереж, необережне поводження з відкритим вогнем парафіян. Перевірки показують, що в культових спорудах не виконується більше 30 відсотків запропонованих протипожежних заходів: бракує вогнегасників, відсутні автоматичні системи пожежної сигналізації та пожежні водойми. Проте варто підкреслити, що священики дедалі свідоміше ставляться до цих проблем та намагаються вирішити їх.
Великою є роль отців і у просвітництві населення з питань безпеки життєдіяльності. На цьому особливо наголошують фахівці Держтехногенбезпеки під час проведення таких семінарів. Адже слово, сказане священослужителем із церковної паперті, для багатьох краян є вагомішим та обов’язковішим до виконання, аніж рекомендації найвпливовіших спеціалістів.
Такі заходи за участю отців церкви проводитимуться в області і надалі. Вони мають неабияку користь для всіх учасників і показують, у яких напрямках слід працювати, аби пожеж із жахливими наслідками на Прикарпатті поменшало.
Джерело: Управління Держтехногенбезпеки в Івано-Франківській області
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|