Санітарно-епідеміологічні станції відходять у минуле. Днями ця служба відзначила своє 90-ліття. Як «подарунок», МОЗ підготувало наказ про ліквідацію всіх санстанцій в Україні. За задумом чиновників, до нового року СЕС повинні передати свої функції новій структурі – Управління держсанепіднагляду. Штат обіцяють скоротити вдвічі, роботу – оптимізувати.
Реформа є на часі, адже ця структура, яка існує нині, – малоефективна, запевняють чиновники у Києві. Робота з реорганізації проводилася ще від початку року. Тоді відбулася перша хвиля звільнень працівників, розповідає Михайло Микитюк, головний лікар Коломийської міськрайонної СЕС. 12 посад вже скорочено.
Санепідемслужба Коломиї перебуває на стадії припинення діяльності як юридичної особи. Протягом двох місяців відбудуться всі заходи з ліквідації. «Наказ про ліквідацію є, але про правонаступництво – нема. Є різні версії, але достеменно ніхто не знає», – каже Михайло Михайлович.
Як буде працювати нова структура – на місцях поки не уявляють. Відомо тільки, що створено вже 30 управлінь санепідслужб – в столиці та в кожному обласному центрі. А їх співробітники отримають статус держчиновників. На Прикарпатті буде 72 таких інспектора, у тому числі п’ять у Коломиї.
Також відомо, що з 16 санепідемустанов області шість скоротять. У Коломиї служба залишиться, повідомили у санстанції. На базі Городенки буде Тлумацький і Снятинський райони, на базі Косова приєднали Верховину, на базі Богородчан приєднали Тисменицю, до Рогатина приєднали Галич, а до Надвірної - Яремче.
Наразі на всіх 74 працівників адміністрація Коломийської санітарно-епідеміологічної станції подала заяву у міськрайонний центр зайнятості. Помічник санітарного лікаря з комунальної гігієни Галина Іванівна Лубів пропрацювала у санстанції 40 років. Звіряючись з власним багаторічним досвідом, жінка вважає рішення про ліквідацію передчасним і необдуманим. Вона переконана, що профілактика захворюваності – це запорука здоров’я людей, а цю функцію виконує саме санстанція. «Ми стежимо, щоб продукти харчування, вода, повітря були безпечними для нас. Якщо нас скоротять, то хто візьме на себе ці обов’язки?», – звернулася Галина Іванівна.
З 5 грудня Коломийська санстанція перестає існувати у такому вигляді, як вона є тепер. Про те, що прийде на зміну, Михайло Микитюк сказати не може.
Згідно постанови Кабінету міністрів України, скоротиться кратність планових перевірок. Попередньо суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику перевірятимуть раз на рік, і середнім – раз на три роки, з низьким – раз на п’ять років. На думку Михайла Микитюка, відповідальність за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог ляже на плечі керівників установ, власників підприємств.
– Санітарна служба потрібна і має існувати у будь-якому випадку, – підсумував головний санітарний лікар району. – Багато людей помилково вважають, що санстанція – це каральний орган. Насправді ми виконуємо чорну роботу, яка непомітна. Ми перевіряємо об’єкти господарювання на предмет дотримання санітарно-гігієнічних норм, продукти харчування на якість та безпеку, досліджуємо воду і попереджаємо від негативного впливу різних факторів середовища на життя і здоров’я людей. Ми боремося з невидимим ворогом, а при виявленні рекомендуємо яких вжити заходів для недопущення масових спалахів інфекційних захворювань та отруєнь.
Автор: Оксана РИЖУК
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|