Відтепер золоті та срібні інвестиційні монети зможуть придбати не тільки заможні українці, а й люди з меншим достатком. З 10 серпня цього року Національний банк України, продовжуючи програму випуску інвестиційних монет, випускатиме інвестиційні монети “Архістратиг Михаїл” із золота номіналом 10 грн. (1/2 унції) та 2 грн. (1/10 унції).
Уведенням в обіг цих монет Національний банк України завершує весь номінальний ряд інвестиційних монет “Архістратиг Михаїл”. З моменту введення в обіг інвестиційних монет починається їх рух від Національного банку України до банків України, які продаватимуть ці монети населенню.
Інвестиційні монети – це особлива група сучасної монетної продукції України, яка призначена для вкладання коштів інвесторами – фізичними та юридичними особами. Монети цієї групи виготовляються із золота або срібла найвищих проб відповідно до світових стандартів: для золота – 999,9, для срібла – 999,9. До цього часу Національний банк України вже випустив інвестиційні монети “Архістратиг Михаїл” із золота номіналами 20 гривень (1 унція) та 5 гривень (1/4 унції) і зі срібла номіналом 1 гривня (1 унція).
Українські інвестиційні монети громадяни зможуть використовувати і як надійний засіб заощадження, укладаючи свої гроші в банківські метали, і як цінний подарунок.
Наразі ціна інвестиційних монет максимально наближена до вартості дорогоцінного металу, з якого виготовлена монета. Наприклад, у серпні цього року золота монета “Архістратиг Михаїл” найвищої проби вагою 3,11 г коштує близько 1400 грн., срібна вагою 31,10 г – близько 220 грн.
Важливо, що придбати ці монети в банках України зможе будь-яка особа. Так само, за бажанням, можна їх продати, заробивши на різниці ціни в разі зростання вартості дорогоцінного металу на світовому ринку.
Уже на сьогодні можна стверджувати, що українські інвестиційні монети користуються популярністю. Нині Національним банком України реалізовано близько 10 тисяч інвестиційних монет різних номіналів на загальну суму 27,65 млн. грн., а на наступний рік уповноважені банки подали заявки на понад 31 тисячу інвестиційних монет.
Інвестиційні монети – це не просто додатковий фінансовий інструмент у вигляді банківського золота, але й гарна альтернатива збереженню коштів та надійний засіб їх заощадження.
Джерело:
НБУ
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|