«Візерунки довкола нас», - стверджує молода майстриня Христина Гевко. Дівчина переконана, щоб віднаходити унікальні орнаменти можна у власному оточенні, створюючи при цьому вишукані та оригінальні мистецькі роботи.
Писанкарство для Христини, яка родом з міста Золочева (Львівська обл.), вже давно стало не лише художнім самовираженням, але й символом її національної самоідентифікації та містком до древніх традицій наших предків. З таким твердженням, а також із близько двох сотнею творчих робіт мисткиня завітала до Коломиї.
20 червня у стінах Музею Писанки відбулася зустріч з Христиною Гевко, яка репрезентувала коломийцям власні творіння - 188 писанок з різноманітними яскравими візерунками. «Ідея приїхати до Коломиї виникла цілком спонтанно: багато друзів та близьких позитивно відгукувалися про мої писанки та радили показати їх людям. Після вдалої виставки у Києві надійшла пропозиція завітати до вашого міста, у чому мені люб’язно посприяв березівський вишивальник Микола Симчич, - розповідає гостя. - Для мене велика честь репрезентувати свої роботи в найбільшому музеї писанок у світі».
Зацікавлення цим прекрасним видом мистецтва прийшло від матері. Пані Галина навчаючи дітей у школі розписувати яйця, прищепила маленькій Христині любов до писанкарства. Захоплюватися оздобленням писанок дівчина розпочала із шестирічного віку, проте серйозно працювати у цьому напрямі продовжила у старших навчальних класах. Писанкарство для Христини за роки навчання у Києво-Могилянській академії стало не просто постійним захопленням, а можливістю висловлюватися творчо та оригінально. Тому дівчина вирішила поділитися своїми знаннями та вміннями «вишивати» на яйці з усіма бажаючими, організовуючи при цьому численні приватні та публічні майстер-класи. Під час таких зустрічей присутні віднаходили для себе цікаві орнаменти та створювали власні. Так трапилося і у випадку із вишивальником Миколою Симчичем, який зацікавився створеними Христининими узорами та попросив дозволу використати їх для власних робіт.
- Кожна писанка, створена молодою майстринею, несе нове бачення символів та унікальність поєднання кольорів, - поділилася враженнями від виставки начальник відділу культури і туризму Уляна Мандрусяк. - Христина нам всім демонструє, що писанка доступна та необхідна кожному українцеві частинка нашої культури.
Щоб створити писанку мисткині потрібно від трьох до семи години в залежності від складності та величини яйця. Натхнення дівчина черпає з оточення, каже, що надихають її традиційні українські візерунки, орнаменти сучасних писанкарів, архітектура, квіти, тканини та узори на одязі. «У мене ніколи не назбирувалися роботи, завжди всім роздаровувала, - розповідає Христина. - Тому для цієї виставки зробила такий «марш-ривок», попросивши друзів на деякий час повернути писанки для сьогоднішньої зустрічі». Дівчина зауважила, що створюючи писанку про Коломию, для розпису яйця використовувала б тільки теплі кольори - жовтий, оранжевий, рожевий, бо у майстрині залишилися позитивні враження від нашого міста.
На виставці були представлені писанки на курячих яйцях, розписані традиційними барвниками, деякі роботи були без них - розписи протравлені кислотою та нагадують мереживо. Оригінальний орнамент писанок, не тільки зачаровував коломийців своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він несе прадавні символи світорозуміння і природи. Христина Гевко створює чудові писанки, при цьому нікого не копіюючи, а розвиваючи цей вид мистецтва, подає їх через традиції. Майстриня напередодні свого 25-ліття яскраво спростовує міф про те, що писанкарство в Україні розвивається тільки завдяки людям старшого покоління. Писати писанки відтепер стало не лише цікаво, але й модно.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…