22 травня минуло 152 роки від дня перепоховання батька українського народу, провідника держави — Тараса Шевченка. З нагоди вшанування цієї дати біля пам’ятника Кобзаря у Коломиї відбувся вечір спогадів “автора України”, - саме так про поета відгукувався політолог Андрій Окара, який стверджував, що “не було б його (Шевченка — прим.) — не існувало б такої країни”.
Урочистості розпочалися з покладання квітів до підніжжя величної споруди Тараса Григоровича представниками міської та районної влади і коломийської громадськості. Того дня оминули промови очільників, а вслухалися в слова заповіту Кобзаря, який виконував міський хор. Варто зауважити, що цьогоріч чиновників, які б з краянами прийшли вшанувати Шевченка, виявилося небагато — семеро провладних мужів та чолі з очільником міста Ігорем Слюзарем та четверо депутатів з 50-ти народних обранців. Проте чимало коломийців долучилися до відзначення 152-річниці повернення пророка України на рідну землю.
Великого поета не стало 10 березня 1861 року. Оскільки Тарас Шевченко помер у м. Петербурзі, тому його й там поховали на Смоленському кладовищі. Але ревний українець хотів, що не тільки його душа, але й тіло були нерозривно пов’язані з рідною Україною, тому його друзі знайшли таке місце, що описане в заповіті Кобзаря, - Чернеча гора в Каневі. Саме з історією перепоховання і ознайомив коломийців голова Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Василь Глаголюк, наголосивши: “Ми повинні пам’ятати свої корені та не дозволити замовчувати історичні події. Тарас Григорович хотів бачити Україну вільною та незалежною, щоб сини та дочки боролися за її долю”.
Окрім декламування Шевченківських творів та виконання пісень на його слова, біля пам’ятника священики відправили панахиду за душу батька українців. Того дня думки линули й до Чернечої гори, де покоїться Кобзар, - це живописне місце за 150 км на південь від Києва, вниз по Дніпру. Все ж місце останнього спочинку підшукали чи не найнезвичайніше у всій Україні. Адже, приміром, Одеська обсерваторія просила 1926 року встановити на Чернечій горі телескоп тому, що атмосфера тут найпрозоріша в країні і за небесними світилами можна спостерігати весь день, а чому — й досі невідомо. Академік Микола Біляшівський записав такі свідчення місцевого жителя: “Шевченко більш усього облюбував гору Чернечу, де тепер його могила, казав: “Оце могила Підкови, отут і мене поховайте”. Ще з чималою низкою історичних свідчень присутніх ознайомив о. Зеновій Карась.
Заключним елементом вечора пам’яті стала спільна молитва за рідну землю, з любов’ю до якої жив Тарас Шевченко до останнього свого подиху та поруху і закликав українців так само чинити.
Автор: Вікторія МАРТИНЮК
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|