11 травня до Національного музею Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського запросили коломийців на репрезентацію книги, яка вийшла друком у серії «Українські колекціонери».
Кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України Галина Івашків у своєму науково-мистецькому виданні «Збірка кераміки Петра Лінинського» знайомить читачів з працею та експонатами збирача та реставратора кераміки Петра Лінинського (1920-2003).
Завдяки його неоціненній колекції сучасники знайомляться із захоплюючим художнім світом періоду ХІV-ХVІІІ ст. Недаремно на Західній Україні Петра Лінинського називають «львівським Бонавентурою», а сформовану ним за 40 років збірку кераміки, особливо кахлів (понад 1300 предметів) – «благом для науки». У ретельному дослідженні пані Івашків проаналізовано українську кераміку, в основу якої ввійшли кахлі, декоративно-ужиткові вироби з відомих гончарних центрів України. Варто зауважити, що свою унікальну колекцію Петро Лінинський безоплатно передав Музеєві етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України. Саме з цієї історії і розпочала бесіду коломийська гостя. Галина Івашків продемонструвала присутнім фрагмент фільму, де зібрані унікальні кадри передачі безцінної колекції. «В українській культурі є чимало визначних людей, які займалися колекціонуванням витворів мистецтва. Проте з якою любов’ю робив це Петро Лінинський, зараз важко передати», – ділиться спогадами Галина Івашків.
Гостя ознайомила коломийців з «черепковою одисеєю» відомого колекціонера, який у 1998 році уклав каталог своєї колекції кераміки для виставки «Повернене з небуття» з науковим дослідженням «Виникнення та розвиток рельєфної кахлі в Галичині». Окрім цього, пані Галина зазначила, що за 40 років збиральницької роботи Лінинському пощастило знайти цілими лише кілька кахель. Інші композиції «народжувалися» з більших чи менших фрагментів, знайдених у різних населених пунктах. Безперечно, пан Лінинський зробив чималий внесок у збереження пам’яток минулого. Зокрема, у Коломиї він був керівником реставраційних робіт у церкві Благовіщення, яка є пам’яткою архітектури кінця ХVІ століття.
На презентацію книги також завітав син Петра Лінинського Андрій, який завідує реставраційним відділом у музеї. Він розповідав про батька та ділився думками щодо розвитку національної кераміки.
Унікальна збірка кераміки Петра Лінинського не має аналогів та унікальна за своєю природою. Завдяки праці та експонатам відомого збирача можна створити «кахельний літопис» цілого краю.
Автор: Вікторія МАРТИНЮК
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|