В рамках круглого столу «Шевченко і сучасніть», який проходив з ініціативи директора Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Валерія Ковтуна відбулася репрезентація сьомого випуску альбому із серії «Україньке мистецтво у старій листівці». Альбом «Тарас Шевченко і Прикарпаття» присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, видатного українського поета, художника, духовного провідника нації.
Унікальність видання в тому, що альбом ілюстрований 147 поштовими листівками, які присвячені Шевченкові, видані на Прикарпатті від 1902 до 2010 року.
Зокрема 114 листівок з них, видані у Коломиї. Більша частина листівок – з приватної колекції Валерія Ковтуна. У виданні використано також листівки з колекцій: Володимира Яцюка (Київ), Володимира Гавриленка, Миколи Ганущака, Івана Вишиванюка (Коломия), Петра Арсенича, Зіновія Жеребецького (Івано-Франківськ).
Історія видання листівок привячених кобзареві українського народу доволі велика. Перша тонована листівка з портретом Тараса Шевченка була видана у Кракові, на адресному боці її поставлений штемпель 1898 р. У Львові була видана перша кольорова листівка у 1900 року на якій зображено портрет Шевченка, хату батьків у Кирилівці та його могилу у Каневі.
Великий внесок у світову шевченкіану додали поштові листівки, видані у різні часи на теренах Прикарпаття. Гордістю української філокартії є видані в Коломиї Яковом Оренштайном листівки з ілюстраціями до поеми Шевченка «Гайдамаки» на яких були репродуковані малюнки художника Опанаса Сластьона (1855-1933).
Альбом видано за старою українською традицією – народним способом за громадські кошти та завдяки генеральній підтримці меценатів проекту «Українське мистецтво у старій листівці» - Героя України, Василя Ткачука, начальника управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Зінаїди Болюк, начальника управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимира Федорака, коломийського міського голови Ігора Слюзара, депутата Івано-Франківської обласної ради, голови «Івано-Франківського земляцтва у Києві» Богдана Гдичинського, директора молодіжного благодійного фонду «Заради добра» Андрія Волощука.
Учасники круглого столу переконані, що видання альбому «Тарас Шевченко і Прикарпаття» та сподіваються, що альбом стане доброю цеглиною у початку підготовки до відзначення 200 – річчя від дня народження Тараса Шевченка.
Тож постать кобзаря для одного з серії альбомів обрали не випадково, говорить Валерій Ковтун, директор Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника: «Ніхто досі не зробив більше для відродження самосвідомості українського народу, як Тарас Шевченко. Цим пояснюється щиросердна любов українців до Поета – Пророка. Тому й вклоняється Україна – після Бога – найбільше Великому Тарасові. В його імені й творчості – вся новітня історія України. Творчість Кобзаря відіграла величезну роль у розвитку національної самосвідомості українців.
Нам потрібен Тарас Шевченко сьогодні не як ікона, не лише згадувати його принагідно, як все ще іноді трапляється, а читати – перечитувати, вивчати безсмертні поезії, доростати до них розумом і серцем».
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…