Останнім часом по всій державі, а віднедавна й у Івано-Франківській області, набув поширення спосіб обману довірливих громадян шляхом повідомлення їм про подію, яка насправді не відбувалася.
Сценарій шахрайства доволі простий: невідомі «доброзичливці» з незнайомого вам номера мобільного телефону або частіше з прихованого номера телефонують і повідомляють про те, що хтось з ваших родичів чи близьких людей потрапив у прикру ситуацію. Це може бути дорожньо-транспортна пригода чи інша історія, внаслідок якої у родича з’явилися проблеми з правоохоронцями. Що характерно, невідомий або називається працівником міліції, який хоче допомогти вашому родичеві у скрутній ситуації, або людиною, яка має можливість владнати непорозуміння з міліцією. Далі вам пропонують негайно перерахувати певну суму грошей на мобільний рахунок чи на банківський рахунок. Слід враховувати, що аферисти використовують психологічні аспекти впливу на жертву обману, не даючи їй отямитися.
У деяких регіонах України зафіксовано випадки, коли розгублена жертва афери посеред ночі поспіхом виконувала «умови» анонімного «доброзичливця», перераховуючи значні суми грошей на мобільний рахунок невідомого абонента.
На щастя, в Івано-Франківській області не зафіксовано таких випадків, принаймні заяв про це не надходило. Водночас громадяни зверталися в міліцію з повідомленнями про те, що у такий спосіб їх намагалися обманути.
Аби не потрапити на гачок телефонних шахраїв, міліція настійливо рекомендує громадянам у жодному разі не реагувати на повідомлення та дзвінки сумнівного характеру, що надходять з незнайомих номерів. Якщо вам зателефонували з пропозицією допомогти, постарайтеся спочатку дізнатися й записати дані особи, яка назвалася міліціонером. Водночас можете спробувати зв’язатися з родичем, який «потрапив у біду», або ж людям, яким ви довіряєте і як б змогли перевірити отриману інформацію. Якщо ж це не вдалося, то обов’язково зателефонуйте до міліції. Дізнайтеся, чи доставлявся ваш родич до відділку міліції, перевірте – чи працює там людина з прізвищем, яким інколи може назватися невідомий «доброзичливець». Наголошуємо, що у будь-якому випадку не варто переказувати гроші на рахунки шахраїв. Треба розуміти, що як тільки ви це зробите, зловмисники позбуваються і сім-картки, і телефону, з якого вони робили дзвінок.
Сутність цих афер полягає в тому, що задокументувати факт передачі грошей практично неможливо, адже гроші перераховуються у безконтактний спосіб в той час, коли шахрай може знаходитися в сотнях кілометрів від уявної події. Будьте уважні також до номерів, з яких вам телефонують від імені мобільного оператора. Якщо ви запідозрили шахрайські дії стосовно вас, одразу звертайтеся до міліції.
Джерело: СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|