Народні депутати, представники органів влади, політичних партій і громадських організацій, науковці, соціальні працівники взяли участь у науково-практичному семінарі «Заробітчани Івано-Франківщини — минуле і сьогодення», який відбувся в Івано-Франківську.
У кожного з нас серед наших рідних і знайомих є ті, хто у пошуках заробітку і кращої долі поїхав за кордон. Коли повернуться, якщо повернуться, чи легко буде їм адаптуватися, скільки українців у світах, гіркі реалії українського заробітчанства — далеко не повний перелік питань для дискусії. Почнемо з того, що точної статистики (і це зрозуміло) — скільки ж нас у світах — нема.
За словами голови Української Всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, українська діаспора за кордоном сягає 20-30 млн. чоловік, реальну ж цифру заробітчан називають близько 3 млн. чоловік. Хоча співвідношення між офіційною та неофіційною статистикою 1:2 чи 1:3. Як прозвучало на семінарі, “шалена кількість українців асимілюється”.
Учасники семінару розробили рекомендації для різних суб’єктів державної влади: Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради щодо регулювання процесів виїзду громадян в трудову міграцію і переселення в Україні мігрантів з країн Азії та Африки, обмеження їх негативного впливу, збереження ідентичності української спільноти за межами України.
Тож серед пропозицій семінару: прийняття Стратегії регулювання процесів міграції, створення окремого державного органу по роботі з закордонним українством і трудовою міграцією, прийняття державної програми співпраці з закордонним українцями (попередня уже в минулому році не фінансувалася), розробка комплексної програми сприяння поверненню громадян України, які перебувають за кордоном, на батьківщину.
Голова обласної ради Олександр Сич повідомив, що на Прикарпатті розробляється Програма сприяння трудовим емігрантам. Хоча є усвідомлення: далеко не всі повернуться на Україну з далеких світів.
Михайло Ратушний, Олександр Сич:
Такі науково-практичні семінари вже проходили у Тернополі і Кремінці. І важливо усвідомити: про повернення українців із далеких світів, про їх реабілітацію і адаптацію повинні дбати і держава, і органи влади, і церква, і громадські організації.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…