У неділю, 29 січня пластуни Івано-Франківська провели ряд заходів приурочених 94 річниці з дня Бою під Крутами, що відбувся на одноіменній залізничній станції ще у 1918 році. Заходи проходили в рамках щорічної молодіжної кампанії «Пам’ятай про Крути!».
З 16:00 по 17:00 на Вічевому майдані пластуни одягнувши однострої вояків-крутянців з макетами тогочасної зброї в руках фотографувалися зІ всіма охочими перехожими. Останніх виявилось чимало, через що акція протривала дещо довше ніж планувалась. Кожен міг одягнути на себе військову шанель і ставши біля кулемету зробити світлину на згадку. Таким чином, пластуни хотіли нагадати перехожим франківчанам про важливу дату в українській історії. Після цього, коли на вулиці почало темніти, члени Пласту виклали на центральному майдані з лампадок напис «Крути 1918».
Згодом, о 18:00 в арт-кафе «Мармуляда» пройшов акустичний концерт гурту «ФІОЛЕТ», що завітав аж з Волині до Івано-Франківська на запрошення пластунів. Хлопці грали протягом півтора години виконавши як свої патріотичні так і ліричні пісні. Публіці припала до душі творчість музикантів, через що їх викликали на біс протягом трьох разів.
Цікавим є те, що лучани погодились виступати для прикарпатців без гонорару, адже всі зібрані кошти в скриньку під час концерту будуть спрямовані на виготовлення та встановлення першого в Україні пам’ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг». Таку скульптуру заплановано відкрити на весні у Івано-Франківську до століття організації.
Як зазначив один з організаторів заходу, пластун Микола Данилів: «Щороку пластуни відзначають дату бою під Крутами. Весь час ми намагаємось вигадати нові та цікаві заходи, щоб ними заохочувати молодь до вивчення власної історії. Тому Пласт і далі буде продовжувати проводити такі патріотичні акції для франківчан».
А вже найближчої середи, 1 лютого пластуни зорганізують перегляд фільму «Імена в мармурі» для всіх охочих в актовому залі Прикарпатського Національного Унівкрситету ім. В. Стефаника. Початок заходу о 16:00.
Довідка: Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш із назвою «Пам’яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці бою встановлено пам’ятник. А з нагоди 80 роковини бою монетним двором було випущено в обіг пам’ятну гривню.
Джерело: Прес-служба станиці Івано-Франківськ Пласту НСОУ
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|