27 грудня у Національному заповіднику «Давній Галич» відбулося підсумкове засідання вченої ради, на якому обговорювались такі питання:
1. Звіт про наукову роботу за 2011 р. (Доповідач С. Побуцький).
2. Розгляд та затвердження наукових тем на 2012 р. (Доповідач Н. Качковська).
3. Затвердження тематики та напрямків роботи наукових конференцій на 2012 р. (Доповідачі С. Побуцький, Н. Качковська).
4. Про укладення угод на екскурсійне обслуговування на 2012 р. (Доповідач І. Цап’юк).
5. Про роботу Музею караїмської історії та культури (Доповідач С. Побуцький).
6. Різне.
Як зазначив, виступаючи з першого питання заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи Семен Побуцький, колектив установи в 2011 році працював згідно з планом, затвердженим генеральним директором-науковим керівником НЗДГ Олександром Береговським і погодженим заступником голови Державної служби з питань національної спадщини Віктором Вечерським (зараз – Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України).
У 2011 році наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич» провели три міжнародні наукові конференції: Міжнародну українсько-польську конференцію з питань збереження культурної спадщини на теренах Галичини, що відбулась 10-11 березня в Костелі Кармелітів у Більшівцях, Міжнародну наукову конференцію «Україна–Ватикан: державно-церковні відносини в контексті досвіду об’єднаної Європи» (26 травня 2011 р.), Міжнародну наукову конференцію «Замки України: дослідження, збереження, використання» (3 листопада 2011 р.).
Працівники інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич» підготували до друку збірники матеріалів наукових конференцій, книгу І. Драбчука «Постаті галицької історії», буклет про Музей народної архітектури і побуту Прикарпаття.
Другий напрям наукової діяльності Національного заповідника «Давній Галич» – робота постійно діючої наукової експедиції. В 2011 р. в рамках експедиції діяв етнографічний загін з вивчення топонімів у населених пунктах, які входять у межі генерального плану розвитку Національного заповідника «Давній Галич» (керівник Марія Костик), археологічний загін № 1 (керівник к.і.н. Тарас Ткачук). Написано і оформлено в електронному варіанті звіти за результатами роботи загонів.
Щодо роботи відділів Національного заповідника «Давній Галич», то всі виконали свої наукові навантаження (залежно від специфіки), підготували звіти. С. Побуцький висловив зауваження, що стосувались діяльності Музею караїмської історії та культури.
На вченій раді також було розглянуто та затверджено наукові теми на 2012 і подальші роки, тематику та напрямки наукових конференцій на наступний рік, проаналізовано роботу співробітників науково-освітнього відділу стосовно укладення угод на туристичне обслуговування (всього підписано 25 угод між Національним заповідником «Давній Галич» та районними відділами освіти Івано-Франківщини, туристичними фірмами, санаторіями тощо).
Вчена рада прийняла проект рішення, у якому, зокрема, зазначено:
1. Заслухавши та обговоривши звіти завідувачів відділів про наукову роботу, вирішили:
а) затвердити звіти про наукову роботу за 2011 рік;
б) вченому секретарю Н. Качковській на основі даних звітів підготувати зведений звіт про роботу Національного заповідника «Давній Галич» за 2011 рік і до 25. 01. 2012 року здати його в Департамент культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.
2. Заслухавши та обговоривши план наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» на 2012 рік, вирішили:
а) затвердити план наукової роботи на 2012 рік;
б) вченому секретарю Н. Качковській погодити план наукової роботи в Департаменті культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України до 25.01.2012 року.
3. Розглянувши пропозиції щодо проведення наукових конференцій, вирішили затвердити на 2012 рік теми наступних наукових конференцій:
«Християнські міжконфесійні взаємини: загальноєвропейський та український досвід” (11-12 травня 2012 р.);
«Караїми в контексті світової спільноти» (6 вересня 2012 р.);
«Слово о полку Ігоревім» та його доба» (на посвяту Ярославу Осмомислу) (Листопад 2012 р.).
4. Взяти до уваги звіт завідувача науково-освітнього відділу І. Цап’юк про укладення угод на екскурсійне обслуговування на 2012 рік.
5. Роботу Музею караїмської історії та культури за 2011 рік визнати незадовільною та рекомендувати генеральному директору-науковому керівнику врахувати рішення вченої ради заповідника при укладенні контрактів із завідувачем Музею на 2012 рік.
Вчена рада погодилася також із пропозицією генерального директора-наукового керівника Національного заповідника «Давній Галич» О. Береговського про увіковічнення пам’яті видатних особистостей, що прислужилися Галицькій землі, – Антона Могильницького, Вітольда Ауліха, Памви Беринди. Завідувач художньо-реставраційного відділу Степан Петраш взяв на себе зобов’язання створити меморіальні дошки.
Джерело:
davniyhalych.com.ua
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|