На перший погляд — наче традиційне гуцульське весілля. Такі дійства на Прикарпатті завжди вирізняються масовістю. Та насправді велика кількість людей у етностроях на центральній площі столиці Гуцульщин — з іншої нагоди. Тут встановлюють танцювальний рекорд. Коломияни вирішили масово виконати свою рідну коломийку.
Встановлювали рекорд в рамках Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь — нова еліта нації». Тож до танцю залучили не лише місцевих, але й гостей з усіх областей України. Рекорд у категорії «Масові заходи» фіксував представник Національного проекту «Книга рекордів України» — параолімпієць Олег Іваненко.
Саме видання, каже він, планують презентувати до Євро-2012. Танцювальних звершень у ньому налічується вже близько десятка. На відміну від всесвітньої книги рекордів перевага у вітчизняній надається змістовним проектам.
Заявку на нове звершення коломияни подали ще місяць тому. Впродовж цього часу старанно готувалися. Вивчали дрібні характерні кроки, які тут називають тропітки. Коломийці притаманні також характерні па — присідання та різноманітні майже акробатичні трюки, виконання яких у кожного села відмінне. Ті, хто не відвідував уроки хореографії, долучалися до танцю із власними експромтами.
Танцювати не важко — переконують коломияни. Навіть пару шукати не обов’язково. Адже у основі назви танцю та його виконання — коло.
Новий танцювальний рекорд України встановлено. 414 чоловік впродовж трьох хвилин одночасно виконували запальний гуцульський танок.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…