18 вересня,неділя, о 19:00 в осередку львівського джаз-клубу арт-кав’ярні «Квартира 35» (м.Львів, вул.Вірменська, 35, «Дзиґа» 2-ий поверх ) відбудеться концерт імпровізаційної музики.
Музику творитимуть два дуети, що поєднуватимуть звуковидобування із саксофону та контрабасу. Проект «JOEL.GRIPIERRE.BOREL» є дуетом шведського контрабасиста Йоеля Гріпа та французького альт-саксофоніста П’єра Бореля. Україну представлять патріарх фрі-джазу саксофоніст Юрій Яремчук та кращий імпровізаційний контрабасист Марк Токар.
Виступи цих дуетів у рамках одного концерту дозволять знавцям зіставити тенденції в підходах до імпровізування, а незаангажованій публіці – відчути як твориться музика.
Музичну частину доповнюватиме показ короткометражних стрічок «Mellanrum» та «Valerik 0.9s» Йоеля Гріпа, який окрім музикування, продюсування і організації фестивалів ще й творить відео.
Вхід – 50 грн, для членів «Jazz Club.Lviv» та Етноклубу – 25 грн.
Довідка: «JOEL.GRIPIERRE.BOREL» Йоель та П’єр страшенно полюбляють бі-боп і пост-боп, але в рамках даного проекту надають перевагу псевдоелектронним звукам — створюваним через нестандартне звуковидобування, але без використання ефектів. Динамічний дует досліджує хаос та організований простір, витягує на світ божий мелодії і не-мелодії, ритми і аритмічні субстанції аби, побавившись із ними вдосталь, кинути назад у небуття.
Йоель Гріп – харизматичний шведський контрабасист закінчив Консерваторію Пібаді (Меріленд, США), а останні кілька років мешкає в Парижі. 29-річний Йоель бере активну участь у сучасній европейській імпро-тусовці, виступає по обидва боки Атлантики та в Азії. Серед його регулярних проектів можна назвати Keller/Grip/Johansson, Noah Rosen Trio, Peeping Tom, Jolly Boat Pirates, Kege Sno, Je Suis!, SNUS. Також в активі музиканта співпраця з Свеном-Аке Йоханссеном, Еваном Паркером (Evan Parker), Аланом Сільва (Alan Silva), Алексом Дьорнером (Axel Dörner), Жан-Люком Капоззо (Jean-Luc Cappozzo), Метсом Густафссоном (Mats Gustafsson), Херманом Келлером (Hermann Keller), Барре Філіпсом (Barre Phillips) та Ітару Окі (Itaru Oki). Поза суто музичним контекстом, Йоель часто співпрацює із контемпорарі-танцюристами та танцюристами-буто (Butoh), художниками, поетами та творцями фільмів. Сам він також створює которкометражки: зняті в основному під час гастрольних подорожей, вони відображають розмаїття світу, як його бачить автор.
Як продюсер, Йоель заявив про себе, створивши лейбл Umlaut Records, який пропагує креативні форми організації колективів музикантів і просуває їхню музику на інтернаціональних теренах. Із 2003 року Гріп — один з головних організаторів фестивалю Hagenfesten у шведському місті Дала-Фльода. Ще один з напрямів діяльності невгамовного Йоеля — дотичний до музики соціальний проект “Public Health Music”.
П’єр Борель почав грати з 6 років і у свої 24 має ступінь магістра з джазу і продовжує навчатися філософії у Берліні. П’єр виступав на багатьох майданчиках у Європі, концертував у США та Японії. Його регулярна співпраця включає колаборації з такими артистами, як Дід’є Лассер (Didier Lasserre), Тобіаш Деліус (Tobias Delius), Ханс Лінженс (Hannes Lingens), Дерек Ширлі (Derek Shirley), Крістоф Курцман (Christoph Kurzmann), Клейтон Томас (Clayton Thomas), Ігнас Шік (Ignaz Schick), Тетуці Акіяма (Tetuzi Akiyama), Мадока Куно (Madoka Kouno) та іншими.
Разом із Хансом Лінженсом та Флоріаном Бергманом (Florian Bergmann) вони утворюють коллектив Umlaut Berlin, що за останні кілька років видав три альбоми та організував два однойменні фестивалі імпровізаційної музики.
Юрій Яремчук - композитор та інструменталіст, грає на тенор- і сопрано-саксофоні, кларнеті, фортепіано.
Яремчук працює у різних стилях (free jazz, contemporary music, improvisation music) та є майстром різноманітних сучасних технік гри на саксофоні (мультифони, слеп, подвійне стаккато). У своїх сольних концертах надає перевагу вільній імпровізації. Юрій Яремчук писав музику для театру, брав участь у багатьох авангардних виступах за участю художників, театралів і танцюристів.
Юрій Яремчук є лідером численних джазових фестивалів, акцій, хепенінгів, фестивалів нової імпровізаційної музики.
Марк Токар вчився в музичному училищі ім. С.Людкевича по класу класичної гітари. Паралельно займався контрабасом. В 2002-2004рр. багато разів брав участь в джазових варштатах у Кракові (директор M.Parkinson, USA). З 2006 року періодично викладає в джазових школах. В 2005-2006 працював арт-директором міжнародного фестивалю Jazz Bez. Організатор серії філармонічних концертів у Львові “Метро Джаз”.
Як музикант виступає на багатьох фестивалях в Україні, Німечині, Чехії, Австрії, Польщі, Росії. Учасник міжнародних проектів Resonance, Five Spot, Buchkys, Ken Vandermark Resonance Project, Undivided, Avtokar.
Про фільми: У своїх короткометражних фільмах Йоель Гріп досліджує розмаїття пейзажів світу та їхнє дихання через подорожі контрабасиста, який усім нам нагадує дихати. Від скель на узбережжі Каліфорнії і кукурудзяних полів Айови в Америці, до японських і китайських залізничних станцій та притулків для бездомних дітей в Індії та Україні Гріп переоцінює світ і бере з собою контрабас туди, де його ще ніколи не було.
«Mellanrum» (2011) 21:37 min
Протягом насичених подорожей у 2004-2011 Йоель Гріп досліджує звукові та візуальні простори між різними місцями. Зникнення та наближення вкорінених точок на мапі.Відео та звук записані Йоелем у США, Коста Ріці, Японії, Китаї, Індії, Франції, Україні та Швеції протягом листопада 2004 - січня 2011. Монтаж - Йоель Гріп.
«Valerik 0.9s» (2008) 17:42 min
Цей фільм було знято хлопчиком на ім’я Валєрік (благодійний фонд “Дорога додому”, Одеса) та Йоелем Гріпом, одним з засновників організації “Public Health Music” (“Музика Громадського Здоров’я”) під час проекту “Homeless Voices Heard in Ukraine” (“Бездомні Голоси, Почуті в Україні”). Валєрік використовує свою спеціальну 0.9-секундну техніку зйомки. Монтаж Йоель Гріп.
Після показу відбудеться коротка оповідь про події, задокументовані у фільмі Valerik 0.9s, як частина глобального соціально-культурного проекту “Public Health Music”.