Учора перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк оголосив результати конкурсного відбору районів Івано-Франківщини для участі у другому етапі Проекту ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” впродовж наступних чотирьох років.
Як зазначалося, список районів затверджено за участі старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, першого заступника голови облдержадміністрації Василя Плавюка, заступника голови обласної ради Остапа Дзеси та представників Проекту. Конкурс було оголошено 15 липня поточного року під час регіонального семінару-представлення Проекту. Тоді ж підписано Угоду про партнерство між Івано-Франківською обласною радою, облдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у межах “другої фази” Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
За словами Василя Плавюка, усі 14 районів Івано-Франківщини надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними критеріями: соціально-економічні показники та мотивація до використання методології розвитку із залученням громад.
Відібрано 9 районів: Калуський, Тисменицький, Городенківський, Косівський, Рогатинський, Галицький, Коломийський, Тлумацький та Долинський. Ще 3 райони – Рожнятівський, Снятинський та Верховинський - включені до резерву. Протягом кількох місяців Правління проекту , до якого входять представники ЄС, ПРООН та координатор від Уряду, прийме рішення про розподіл додаткових квот між областями.
У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у всіх сільських, селищних радах, та невеликих містах (з населенням до 10 000 осіб). Саме громади визначать пріоритети для покращення умов свого проживання та запропонують для фінансування один проект. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до 10 000 дол. США), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).
Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:
- охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);
- енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
- навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
- комунальне водопостачання;
- підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).
Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури - 10000 дол. США. Проекти виконуватимуться на умовах співфінансування. Зокрема, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до 20000 дол. США і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.
Проект “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та спів-фінансування громадських ініціатив у всіх регіонах України. Проект матиме бюджет 17,1 млн євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН), триватиме 4 роки та діятиме в усіх областях України та Автономній Республіці Крим.
Джерело:
Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|