На розширеному засіданні колегії УМВС в області підбито підсумки оперативно-службової діяльності служб та підрозділів міліції краю. У роботі колегії також взяв участь начальник Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України генерал-лейтенант міліції Іван Красюк, який відзначив результативні заходи міліції Івано-Франківщини і довів до керівного складу УМВС в області основні завдання та вимоги МВС України щодо зміцнення правопорядку і протидії злочинності.
Як засвідчує стан криміногенної ситуації на Івано-Франківщині і результати оперативно-службової діяльності органів внутрішніх справ краю Прикарпаття залишається найспокійнішим регіоном в державі. Рівень злочинності на 10 тисяч населення складає 22,1 злочина (по Україні – 57,2 злочина).
За шість місяців поточного року в області зареєстровано 3053 злочини, що на 1,4 відсотка менше, ніж за аналогічний період минулого року. У структурі злочинності переважають злочини проти власності (44,7 відсотка), майже 10 відсотків – злочини у сфері обігу наркотиків, 14 відсотків – це питома вага виявлених міліцією економічних злочинів у сфері службової і господарської діяльності.
Завдяки проведенню комплексу оперативно-розшукових та профілактичних заходів досягнуто зменшення багатьох видів злочинів, у тому числі, з категорії тяжких та особливо тяжких. Зокрема, порівняно з минулим роком зменшилося:
- умисних вбивств (14) – на 26,3 відсотка;
- тяжких тілесних ушкоджень (19) – на 29,6 відсотка;
- пограбувань (91) – на 20 відсотків;
- розбоїв (7) – на 67 відсотків;
- крадіжок з квартир (128) – на 50 відсотків;
- шахрайств (166) – на 12 відсотків;
- хуліганств (107) – на 11 відсотків;
- незаконних заволодінь транспортними засобами (22) – на 8,3 відсотка;
- злочинів, скоєних на вулицях (133) – на 4 відсотка.
Зниженню злочинних проявів та оздоровленню криміногенної ситуації сприяла активна профілактична робота і виявлення таких злочинів, як:
- втягнення дорослими особами дітей у злочинну діяльність – 32 (плюс 60 відсотків );
- порушення кримінальних справ за погрозу убивством (17) – ріст 750%;
- притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які порушували правила адміністративного нагляду – 46 (ріст 666%).
За вказаний період міліція розкрила, тобто завершила розслідуванням 2750 злочинів. За скоєння протиправних діянь до кримінальної відповідальності притягуються 2207 особ, 260 з них перебувають під вартою.
Кількість нерозкритих злочинів є найменшою серед усіх регіонів України.
З початку року в ході проведення оперативно-розшукових заходів силами міліції розкрито 368 злочинів, віднесених до категорії «не розкриті» з минулих років. Зокрема, з числа злочинів минулих років розкрито два умисних вбивства, 2 факти заподіяння потерпілим тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, 2 згвалтування, 3 розбійних напади, 89 квартирних крадіжок.
Міліція проводить активні заходи щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу незареєстрованої зброї. У першому півріччі цього року задокументовано 77 злочиниів цієї категорії. З нелегального обігу вилучено 2 автомати, 9 карабінів і гвинтівок, 28 пістолетів і револьверів, 19 обрізів мисливської зброї, 4 саморобні вогнепальні пристрої.
У сфері боротьби з наркозлочинністю задокументовано 301 (на 39,4 відсотка більше, ніж торік) злочин, пов’язаний з незаконним обігом наркотиків та наркотичних речовин. У 134 випадках викривалися факти безпосереднього збуту наркотиків, 74 наркодилерів взято під варту. У процесі оперативно-розшукових заходів ліквідовано 11 міжнародних каналів нелегального надходження на територію Івано-Франківщини наркотиків і наркотичних засобів з Польщі (3, екстазі, амфетаміни), Італії (4, субітекс), Франції (2, субітекс), Чехії (1, марихуана), Російської Федерації (1, амфетаміни). У наркозлочинців вилучено понад 17 кілограмів наркотиків природного і синтетичного походження.
З початку року припинено діяльність 4 організованих злочинних угруповань, одне з яких мало міжрегіональні зв’язки.
У сфері протидії економічній злочинності виявлено 607 злочинів, що на 49 відсотків більше, ніж торік. З числа викритих злочинів 344 кваліфіковані як середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі. Серед викритих «економічних» злочинів 66 таких, що в кожному разі завдали збитків на суму понад 100 тисяч гривень, а в 8 злочинах сума матеріальних збитків перевищує 1 мільйон гривень. З-поміж кваліфікованих злочинів економічної спрямованості – 172 вчинені у сфері службової діяльності, а в 72 випадках йдеться про факти розкрадання чи привласнення бюджетних коштів. Крім того, задокументовано 32 злочини (+6,7%), пов’язаних з хабарництвом. Середня сума отриманого однією особою хабара становить 6 тисяч 220 гривень.
За закінченими кримінальними справами за фактами скоєння злочинів економічної спрямованості до кримінальної відповідальності притягуються 429 осіб. Сума завданих матеріальних збитків внаслідок злочинів в економічній сфері становить 10 мільйонів 532 тисячі гривень. В ході слідства відшкодовано збитки на суму 9 мільйонів 986 тисяч гривень.
З початку року задокументовано і розслідувано 3 злочини, пов’язаних з фактами торгівлі людьми. Крім того, викрито 9 злочинів, пов’язаних зі створенням або утриманням місць розпусти і звідництва, у 8 випадках викривалися злочини, пов’язані з сутенерством або втягненням особи у заняття проституцією.
За 6 місяців на території Івано-Франківщини було виявлено 112 незаконних мігрантів, з яких 18 видворені за межі України у примусовому порядку, а 61 іноземцеві скорочено термін перебування в нашій державі.
На автошляхах області зареєстровано 110 (торік 145) порожньо-транспортних пригод, внаслідок яких постраждали учасники дорожнього руху. Внаслідок цих пригод загинули 22 громадян (на 35 відсотків менше, ніж торік), травмувалися 118 громадяни (зменшення на 17,5 відсотка).
За результатами оперативно-службової діяльності і системою оцінки, яка включає 239 показників на різних напрямках правоохоронної роботи міліція Івано-Франківщини отримала 187 позитивних оцінок і посідає 2 місце в рейтингу серед 27 територіальних управлінь МВС України.
Джерело:
СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області